'Concrete cyberdreigingen hebben veel meer impact dan waarschuwingen'

Directe dreigingen hebben een aanzienlijk grotere impact op gebruikers dan andere tactieken zoals waarschuwingen over kwetsbaarheden. Door tactieken van cybercriminelen te hanteren kunnen beveiligingsonderzoekers gebruikers dan ook laten schrikken en hen via deze weg motiveren hun beveiliging te verbeteren. Concrete bedreigingen hebben dus meer impact dan vage waarschuwingen.
Twee onderzoekers van de Britse Cambridge universiteit, David Modic en Ross Anderson, hebben allerlei anti-malware waarschuwingen getest op een groep van bijna 600 gebruikers. De meeste gebruikers waren uit de Verenigde Staten afkomstig. Naast de waarschuwingen hebben de onderzoekers ook de impact van sociaal-psychologische tactieken die scammers zelf in zetten getest.
Duidelijke dreigingen
De onderzoekers stellen dat het maken van duidelijke dreigingen een veel grotere impact heeft op gebruikers dan waarschuwingen over certificaten of andere technische onderwerpen. Gebruikers blijken namelijk nauwelijks op waarschuwingen over bijvoorbeeld onbekende certificaten te letten. Een duidelijke dreiging kan bijvoorbeeld een uitleg zijn over de data die gebruikers kunnen verliezen of financiële schade die zij kunnen lijden.
"Internetgebruikers worden geconfronteerd met een grote hoeveelheid beveiligingswaarschuwingen, waarvan zij de meeste simpelweg hanteren", leggen Modic en Anderson uit. "De waarschuwingen zouden een grotere impact hebben als gebruikers een mindere hoeveelheid waarschuwingen van betere kwaliteit te zien krijgen".
Meer over
Lees ook
Autodieven hacken steeds vaker de beveiliging van auto's
Dieven zijn steeds vaker in staat de elektronische beveiliging van auto's te hacken. Vooral internationaal opererende criminelen groepen zouden achter het kraken van de beveiliging zitten. De gelegenheidsdief is tegenwoordig nagenoeg verdwenen. Dit meldt de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit (AVc) aan het persbureau ANP. Bendes zouden bestaan1
Google looft 2,7 miljoen dollar uit voor gaten in Chrome OS
Google is op zoek naar beveiligingsgaten in zijn besturingssysteem Chrome OS. Het bedrijf organiseert daarom al een aantal jaar de jaarlijks Pwnium-wedstrijd, waarin hackers worden uitgedacht onder andere dit besturingssysteem te kraken. Het bedrijf looft tijdens de wedstrijd in totaal 2,7 miljoen dollar aan prijzengeld uit voor opgespoorde kwetsb1
Eric Schmidt: 'Data opslaan buiten de VS houdt de NSA zeker niet buiten'
Microsoft maakte gisteren bekend onder andere Europese gebruikers de mogelijkheid te gaan geven hun data buiten de Verenigde Staten op te slaan. Microsoft wil hiermee gebruikers meer veiligheid bieden tegen de spionagepraktijken van de inlichtingendienst NSA. Eric Schmidt, CEO van Google, stelt echter dat de maatregel van Microsoft geen enkele zin1




