Cybercriminelen hacken per ongeluk phishingwebsite van collegahackers

Een groep hackers heeft een blunder gemaakt. De hackers probeerde een website van een Britse bank aan te vallen en te defacen. In werkelijkheid vielen zij echter een phishingwebsite aan die juist door collega-hackers was opgezet om klanten van de bank te kunnen hacken.
Richard Clayton van de Britse Cambridge Universiteit meldt dat de defacement van de phishing-website succesvol was. De website werd voorzien van een boodschap waarin de Anonymous-hackersgroep AnonGhost waarschuwt de Britse bank Yorkshire Building Society (YBS) nauw in de gaten te houden.
De hackers vielen uiteindelijk de website ybs-bank.com aan, die op het eerste oog niet te onderscheiden is van de daadwerkelijke bankwebsite ybs.co.uk. Het domein ybs-bank.com is echter in 2011 geregistreerd en wordt vanuit Maleisië beheerd. Het gaat dan ook om een phishingwebsite. Het is overigens onduidelijk waarom de phishingwebsite al drie jaar in de lucht is.
Meer over
Lees ook
Na ontmanteling zijn Tycoon 2FA-aanvallen met 77% afgenomen, maar niet helemaal verdwenen
Nieuw onderzoek van Barracuda laat zien hoe de ontmanteling van het dominante phishing-as-a-service (PhaaS)-platform Tycoon 2FA heeft gezorgd voor snellere veranderingen in het phishing-ecosysteem. De bevindingen worden gedetailleerd beschreven in een nieuw onderzoeksartikel, dat laat zien hoe andere phishing-spelers snel in het gat sprongen
Shadow AI groeit explosief: 78% van medewerkers gebruikt AI zonder toestemming van IT
De werkvloer omarmt AI sneller dan organisaties kunnen bijhouden. Tegelijkertijd vervijfvoudigde het aantal medewerkers dat klikt op AI-gerelateerde phishingmails in twee jaar tijd. Het resultaat is een explosieve groei van Shadow AI: tools die medewerkers buiten het zicht van de organisatie gebruiken.
Orange Cyberdefense lanceert documentaire over wereld achter cybercriminaliteit
‘Don’t Go to the Police’ laat zien hoe ransomware-aanvallen de hele samenleving raken Orange Cyberdefense brengt de nieuwe documentaire Don’t Go to the Police uit. In deze 56 minuten durende film krijgen kijkers een zeldzame inkijk in de jacht op LockBit, een van meest actieve cybercriminele groepen van de afgelopen jaren1



