NSA kon telefoons van Nederlandse leger en diplomaten afluisteren

encryptie

De NSA is lange tijd in staat geweest NAVO-landen waaronder Nederland en ambassadeurs af te luisteren. Onder andere de Nederlandse overheid heeft namelijk gebruik gemaakt van Philips-telefoons die voorzien zijn van een encryptie. Deze encryptie is echter verzorgt door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA en Britse geheime dienst GCHQ.

Dit meldt De Volkskrant op basis van een artikel dat binnenkort in De Groene Amsterdammer verschijnt. Het gaat om de spendextelefoons van Philips die door zowel het leger als diplomaten worden gebruikt. Aangezien de encryptie is ontwikkeld door de Amerikaanse en Britse geheime dienst ligt het voor de hand dat deze partijen in staat zijn de encryptie te kraken.

Afluisteren

De inlichtingendiensten hebben dan ook langere tijd de mogelijkheid gehad vertrouwelijke gesprekken af te luisteren. Het is niet bekend of de NSA en GCHQ ook daadwerkelijk van deze mogelijkheid gebruik hebben gemaakt.

Philips stelt weinig keus te hebben gehad bij het selecteren van een encryptie. Het gebruik van de encryptie van de NSA en GCHQ zou een voorwaarde zijn geweest voor NAVO-landen om de spendextelefoons te gaan gebruiken. Een andere encryptie inzetten was dus eigenlijk geen optie.

 
Lees ook

Gartner: '30 procent van alle bedrijven gebruikt in 2016 mobiele biometrische beveiliging'

30 procent van alle bedrijven gebruikt in 2016 biometrische beveiliging om mobiele apparaten te beveiligen. Deze vorm van beveiliging gaat smartphones en tablets op de werkvloer aanzienlijk veiliger maken. Dit voorspellen Ant Allan en John Girard, twee analisten van onderzoeksbureau Gartner. Allerlei mobiele apparaten worden op dit moment op de werkvloer gebruikt. Het beveiligingsniveau is echter op de verschillende apparaten zeker niet gelijk. Gartner stelt dat laptops doorgaans goed zijn beveiligd, maar de beveiliging van smartphones en tablets het doorgaans laat afweten. Dit terwijl laptop1

Cybercriminelen doen valse belastingaangiftes

Cybercriminelen doen valse belastingaangiftes

Heb jij je belastingaangifte voor dit jaar al ingevuld? Het blijkt verstandig te zijn hier niet te lang mee te wachten. Cybercriminelen proberen namelijk valse aangiftes te doen in andermans naam, waarin zij claimen een flinke som geld van de overheid terug te krijgen. Dit geld wordt uiteraard niet naar de rekening van het slachtoffer, maar naar h1

Van phishing verdachte student wordt toch uitgeleverd aan VS

Van phishing verdachte student wordt toch uitgeleverd aan VS

De 24-jarige Vietnamese student die wordt verdacht in een grote phishingzaak wordt toch door Nederland aan de Verenigde Staten (VS) uitgeleverd. Dit heeft het gerechtshof in Den Haag betaald. De student is verdachte in een grootschalige phishingzaak waarbij cybercriminelen maar liefst 788.000 euro wisten buit te maken. Daarnaast wordt de man ook v1