Snoopwall helpt Android-gebruikers de rechten van individuele apps in te perken

snoopwall

Een nieuwe app stelt Android-gebruikers in staat het gedrag en de rechten van geïnstalleerde apps nauwlettend in de gaten te houden. De app helpt gebruikers te ontdekken welke apps opvallend veel informatie over hen verzamelen en doorsturen. De app heet Snoopwall.

Snoopwall is bedoeld om gebruikers een extra beveiligingslaag te geven. De software wordt door de ontwikkelaar omschreven als een 'countersurveillance app voor consumenten'. De app geeft gebruikers een overzicht van alle rechten die een individuele app heeft bemachtigd. Hierdoor is direct duidelijk of een app een verborgen agenda heeft.

Rechten blokkeren

De app stelt gebruikers niet alleen in staat te detecteren welke apps informatie over hen verzamelen, maar maakt het ook mogelijk deze praktijken direct te blokkeren. Gebruikers kunnen per app aangeven tot welke data de app toegang mag hebben. Hiermee voorkomen zij dat apps zonder goede reden bij gevoelige informatie kunnen. Denk hierbij aan contactgegevens, SMS-berichten of de geografische locatie van de gebruiker.

De ontwikkelaars van de Snoopwall stellen dat de app zonder problemen kan worden gecombineerd met andere beveiligingsoplossingen zoals anti-virusapps. De app is gelanceerd op de Consumer Electronics Show in Las Vegas.

Lees ook
'NSA kan offline systemen op kilometers afstand afluisteren'

'NSA kan offline systemen op kilometers afstand afluisteren'

De Amerikaanse inlichtingendienst NSA gebruikt radiogolven om systemen die niet met internet zijn verbonden te kunnen hacken. De onthulling bewijst opnieuw dat het offline houden van systemen geen garantie is voor een veilig systeem. The New York Times meldt op basis van NSA-documenten dat het programma voor het afluisteren van offline systemen d1

Van phishing verdachte student blijft voorlopig op vrije voeten

Van phishing verdachte student blijft voorlopig op vrije voeten

Een 24-jarige student van de Saxion Hogeschool in Deventer die door de Verenigde Staten (VS) wordt verdacht van deelname aan een phishingaanval blijft voorlopig op vrije voeten. Dit heeft het gerechtshof in Leeuwarden bepaald. De VS hebben om uitlevering van de 24-jarige Vietnamees die in Deventer studeert gevraagd. Het gerechtshof in Leeuwarden1

'Energiesector is een populair doelwit van hackers'

'Energiesector is een populair doelwit van hackers'

Dat hackers zich zeker niet alleen bezig houden met het aanvallen van websites is al langer duidelijk. Allerlei sectoren zijn geliefde doelwitten voor cybercriminelen. Een voorbeeld hiervan is de energiesector. 7,6 procent van alle gerichte cyberaanvallen was in de eerste helft van 2013 op deze sector gericht. Dit meldt beveiligingsbedrijf Symante1