1 op de 3 IT-beslissers heeft te weinig budget voor IT security

euros

90% van de IT-beslissers ziet IT security als een topprioriteit voor hun bedrijf. Tegelijkertijd is slechts tweederde van mening hier voldoende budget voor beschikbaar te hebben.

Dit blijkt uit onderzoek van Bitdefender. Het onderzoek is al in oktober 2016 uitgevoerd. Bitdefender publiceert de resultaten nu in een whitepaper. Bitdefender stelt dat CEO’s en bestuursleden te maken hebben met steeds meer interne en externe beveiligingsrisico’s die forse schade kunnen veroorzaken aan zowel de reputatie als financiële vooruitzichten van hun organisatie. Tegelijkertijd worden Chief Information Officers (CIO’s) en Chief Information Security Officers (CISO’s) nog niet bij ieder bedrijf bij de besluitvorming rond security betrokken.

Investeringen in cloud security nemen toe

Uit het onderzoek blijkt dat bedrijven in toenemende mate investeren in beveiliging van de cloud. 48% van de bedrijven blijkt afgelopen jaar meer te hebben geïnvesteerd in cloud beveiliging. Het budget dat beschikbaar is voor andere vormen van IT-beveiliging is in dezelfde periode gelijk gebleven.

Daarnaast melden IT-beslissers dat momenteel 64% van alle cyberaanvallen kan worden gestopt, gedetecteerd of voorkomen. Met het oog op dit cijfer is het niet verwonderlijk dat 34% van de bedrijven in de afgelopen twaalf maanden is getroffen door een cyberinbraak. Opvallend is echter wel dat 74% van de IT-beslissers niet weet hoe er precies is ingebroken bij hun organisatie.

Reputatieschade voorkomen

Tot slot blijkt uit het onderzoek dat bedrijven bereid zijn de portemonnee te trekken om reputatieschade door cyberincidenten te voorkomen. Tweederde van de bedrijven geeft aan hier geld voor over te hebben. Gemiddeld zijn deze organisaties bereid 124.000 dollar te betalen om te voorkomen dat een cyberincident in de openbaarheid wordt gebracht. 14% is zelfs bereid hiervoor meer dan 500.000 dollar te betalen.

Meer over
Lees ook
Merlon lanceert 100% Europees soevereine cybersecurity in Nederland

Merlon lanceert 100% Europees soevereine cybersecurity in Nederland

Merlon is de eerste cybersecurity partij die een stack en dienst levert waarvan eigendom, zeggenschap en jurisdictie volledig Europees zijn. Merlon biedt continue detectie en respons voor organisaties waar geopolitieke dreiging een nationaal risico vormt. Veel cybersecurity partijen noemen zichzelf soeverein omdat hun data in een Europees datacent1

Europese Rekenkamer: Informatiekloven belemmeren de EU-respons op cyberbeveiligingsincidenten

Europese Rekenkamer: Informatiekloven belemmeren de EU-respons op cyberbeveiligingsincidenten

Volgens een nieuw verslag van de Europese Rekenkamer (ERK) vertonen de EU-maatregelen tekortkomingen waar het gaat om het opsporen van en reageren op significante en grootschalige cyberbeveiligingsincidenten. De EU-auditors roepen op tot verbeteringen in de manier waarop informatie wordt gedeeld, een betere coördinatie om dubbel werk tussen de ver1

KnowBe4 introduceert e-mail- en samenwerkingsbeveiliging voor Google Workspace

KnowBe4 introduceert e-mail- en samenwerkingsbeveiliging voor Google Workspace

Nieuwe oplossing maakt AI-gestuurde dreigingsdetectie en realtime security coaching beschikbaar in Gmail; eerste resultaten laten zien dat gemiddeld één op de 666 onderschepte e-mails een gevaarlijke dreiging bevatte KnowBe4, wereldwijd leider op het gebied van digital workforce security en de beveiliging van zowel mensen als AI-ag1