1 op de 3 IT-beslissers heeft te weinig budget voor IT security

euros

90% van de IT-beslissers ziet IT security als een topprioriteit voor hun bedrijf. Tegelijkertijd is slechts tweederde van mening hier voldoende budget voor beschikbaar te hebben.

Dit blijkt uit onderzoek van Bitdefender. Het onderzoek is al in oktober 2016 uitgevoerd. Bitdefender publiceert de resultaten nu in een whitepaper. Bitdefender stelt dat CEO’s en bestuursleden te maken hebben met steeds meer interne en externe beveiligingsrisico’s die forse schade kunnen veroorzaken aan zowel de reputatie als financiële vooruitzichten van hun organisatie. Tegelijkertijd worden Chief Information Officers (CIO’s) en Chief Information Security Officers (CISO’s) nog niet bij ieder bedrijf bij de besluitvorming rond security betrokken.

Investeringen in cloud security nemen toe

Uit het onderzoek blijkt dat bedrijven in toenemende mate investeren in beveiliging van de cloud. 48% van de bedrijven blijkt afgelopen jaar meer te hebben geïnvesteerd in cloud beveiliging. Het budget dat beschikbaar is voor andere vormen van IT-beveiliging is in dezelfde periode gelijk gebleven.

Daarnaast melden IT-beslissers dat momenteel 64% van alle cyberaanvallen kan worden gestopt, gedetecteerd of voorkomen. Met het oog op dit cijfer is het niet verwonderlijk dat 34% van de bedrijven in de afgelopen twaalf maanden is getroffen door een cyberinbraak. Opvallend is echter wel dat 74% van de IT-beslissers niet weet hoe er precies is ingebroken bij hun organisatie.

Reputatieschade voorkomen

Tot slot blijkt uit het onderzoek dat bedrijven bereid zijn de portemonnee te trekken om reputatieschade door cyberincidenten te voorkomen. Tweederde van de bedrijven geeft aan hier geld voor over te hebben. Gemiddeld zijn deze organisaties bereid 124.000 dollar te betalen om te voorkomen dat een cyberincident in de openbaarheid wordt gebracht. 14% is zelfs bereid hiervoor meer dan 500.000 dollar te betalen.

Meer over
Lees ook
Nederlandse ambassade helpt Nederlandse securitybedrijven op weg in België

Nederlandse ambassade helpt Nederlandse securitybedrijven op weg in België

De Belgische markt biedt kansen voor Nederlandse leveranciers van IT-beveiligingsoplossingen. De Nederlandse ambassade in Brussel gaat daarom samen met Nederland ICT bedrijven helpen uit te breiden naar België. De ambassade organiseert een evenement om bedrijven hierbij te helpen. op Dit event worden Nederlandse leveranciers van cybersecurityprodu1

Bedrijven sluiten ondanks zorgen geen verzekering af tegen cybercrime

Bedrijven sluiten ondanks zorgen geen verzekering af tegen cybercrime

Bedrijven maken zich veel zorgen over cyberbeveiliging. Slechts één of de vijf organisaties beschermt zichzelf echter tegen cyberaanvallen door hiervoor een verzekering af te sluiten. Dit blijkt uit onderzoek van de bedrijfsverzekeraar Zurich in samenwerking met FERMA en PRIMA. 76 procent van de ondervraagde bedrijven geeft aan zich in de afgelope1

Europa moet de leiding nemen in de standaardisatie van cybersecurity

Europa moet de leiding nemen in de standaardisatie van cybersecurity

Europese Instituten zouden de leiding moeten nemen in het standaadiseren van cybersecurity. Dit stelt de Cyber Security Coordination Group (CSCG) in een whitepaper, die op verzoek van Eurocommissaris Neelie Kroes is opgesteld. De CSGS doet in de whitepaper negen aanbevelingen voor het standaardiseren van cybersecurity binnen Europa. "De CSCG moedi1