NEN introduceert examen voor beveiliging industriële systemen

NEN introduceert een examen voor de NEN-training ‘IEC 62443: Cyber security voor Industrial Automation and Control Systems’. Eindgebruikers en toeleveranciers binnen industriële proces- en productieomgevingen kunnen met behulp van het examen aantonen dat zij over de nodige expertise beschikken om in een IACS-omgeving een beleid op te zetten en te implementeren in overeenstemming met IEC 62443 en Europese regelgeving.
Binnen de industriële sector en installatiebranche is een sterke behoefte aan gekwalificeerd personeel op het gebied van cybersecurity. Uitval van primaire bedrijfsprocessen kost geld en kan gevaarlijke situaties opleveren. Deelnemers van de NEN-training ‘IEC 62443: Cyber security voor Industrial Automation and Control Systems’ kunnen vanaf september de mogelijkheid hun deskundigheid op het gebied van de IEC 62443-normenreeks testen door de training af te sluiten met een examen.
NEN-examencertificaat
De IEC 62443-normenreeks is een wereldwijd geaccepteerde standaard om cybersecurity in te regelen. De normenreeks biedt praktische handvatten voor het opzetten van een effectief cybersecurity beleid voor industriële proces- en productieomgevingen. Hierbij wordt een balans gemaakt tussen mens, techniek en organisatie. Zowel eindgebruikers als toeleveranciers hebben hiermee een uniform vertrekpunt bij het beschermen van de primaire processen tegen cyberaanvallen. Medewerkers kunnen hun IEC 62443-deskundigheidsniveau aantonen door het behalen van het NEN-examencertificaat.
De training ‘IEC 62443: Cyber security voor Industrial Automation and Control Systems’ wordt door NEN in samenwerking met Hudson Cybertec aangeboden. Na het afronden van het examen is de deelnemer aantoonbaar een ‘IEC 62443 security professional’ die de kennis heeft om in een industriële automatiseringsomgeving een protocol op te zetten en te implementeren in overeenstemming met IEC 62443 en Europese regelgeving.
Ieder kwartaal beschikbaar
Het examen kan ieder kwartaal worden afgelegd bij NEN in Delft en wordt onder toezicht afgenomen. Om zeker te stellen dat de exameneisen aansluiten op de behoeften van de sector, is de behoefte gepeild bij vertegenwoordigers van de belanghebbende partijen FME, FHI, NCSC, Uneto-VNI, Verbond van Verzekeraars, VNAB, VNCI en Deltalinqs.
Meer over
Lees ook
Thales ontwikkelt cyber trainings- en testfaciliteit voor Defensie
Thales gaat een cyber trainings- en testfaciliteit opzetten voor het Defensie Cyber Commando (DCC). De faciliteit wordt ook wel een ‘Cyber Range’ genoemd. Met de Cyber Range haalt Defensie een aantal belangrijke cybercapaciteiten in huis en kan het eigen personeel opleidingen en trainingen aanbieden. Het contract voor de deal is getekend in de Kaz1
Siemens opent centra die industriële installaties beschermen
Siemens opent een reeks Cyber Security Operation Centers (CSOC). De centra zijn gericht op het beschermen van industriële installaties en waarschuwen eigenaren voor eventuele cyberdreigingen en veiligheidsincidenten. De CSOC’s zijn gevestigd in het Portugese Lissabon, Duitse München en Amerikaanse Milford, Ohio. Vanuit deze locaties controleren In1
Cybersecurity experts willen einde aan oorlog tussen privacy en security
Een groep cybersecurity experts verenigt hun krachten en wil in discussie gaan met overheidsfunctionarissen om de oorlog tussen privacy en security te beëindigen. Via het Digital Equilibrium Project willen de experts een productief dialoog opzetten over de balans tussen beveiliging en privacy in een verbonden wereld. Het Digital Equilibrium Projec1



