Aanbieder van cloud- en carrier-neutrale datacenterdiensten ontvangt SOC 2-audit rapportage
Het Nederlandse Interxion, een Europese leverancier op het gebied van cloud- en carrier-neutrale datacenterdiensten, maakt bekend dat het de SOC 2-audit rapportage heeft ontvangen voor zijn AMS3- en AMS5-datacenters. Hiermee is onafhankelijk bevestigd dat Interxion de beveiliging en beschikbaarheid van zijn dienstverlening richting zijn klanten structureel kan garanderen volgens de hoogste internationale standaarden.
SOC 2 is toepasbaar op uitbestede diensten en heeft betrekking op de niet-financiële processen. Onder invloed van de enorme groei in cloud-diensten is SOC 2 uitgegroeid tot de de-facto standaard voor datacenters. Bij SOC 2, voorheen SAS 70, worden alle aspecten die van invloed zijn op de uiteindelijke dienstverlening aan klanten meegenomen. Zo worden behalve de infrastructuur en de systemen voor koeling en beveiliging bijvoorbeeld ook het informatiebeheer en personeelsmanagement onder de loep genomen.
Over een tijdvak van een half jaar zijn bij Interxion de systemen en processen in opzet en werking in kaart gebracht. KPMG heeft vervolgens een onafhankelijke audit uitgevoerd om vast te kunnen stellen in hoeverre de dienstverlening naar klanten is gewaarborgd. Dit heeft geresulteerd in het assurancerapport SOC 2, waarin onder meer beschreven staat dat Interxion:
- Zijn datacenterdiensten hoogwaardig heeft beveiligd tegen ongeautoriseerde toegang op welke manier dan ook;
- De beschikbaarheid van zijn dienstverlening kan garanderen zoals overeengekomen;
- De integriteit van zijn dienstverlening kan waarborgen;
- Informatie die als vertrouwelijk is aangemerkt, beveiligt zoals vastgelegd;
- Persoonlijke informatie verzamelt, gebruikt, bewaart, vrijgeeft en verwijdert overeenkomstig de Wet Bescherming Persoonsgegevens en de eigen privacyrichtlijnen.
Michael van den Assem, Algemeen Directeur van Interxion Nederland: ‘De SOC 2-standaard verschaft bedrijven en organisaties die hun IT-infrastructuur bij ons coloceren een onafhankelijk bewijs dat wij alle aspecten die van invloed zijn op onze dienstverlening tot in de finesses beheersen. Middels het SOC 2-rapport kunnen onze klanten op hun beurt aantonen dat ze volledig in control zijn wat betreft de diensten die ze aan Interxion hebben uitbesteed.’
Meer over
Lees ook
Intel doopt McAfee om tot Intel Security
Intel maakt bekend de naam McAfee niet langer te zullen gebruiken voor zijn antivirusproducten. Het bedrijf wil hiermee de banden met de McAfee-oprichter John McAfee zo veel mogelijk verbreken. De McAfee-oprichter is de laatste jaren regelmatig negatief in het nieuws. Zo werd hij in 2012 gezocht voor moord in het Centraal-Amerikaanse land Belize.1
Kingston lanceert beveiligde USB-stick met USB 3.0-ondersteuning
Kingston lanceert de DataTraveler Locker+ G3 USB 3.0 Flash drive. De nieuwste generatie van de DataTraveler Locker+ G3 biedt dankzij USB 3.0 hogere datasnelheden dan zijn voorganger. De USB-sticks van Kingston zijn beveiligd met een wachtwoord en is voorzien van hardware die alle opgeslagen data automatisch versleuteld. Gebruikers kunnen hierdoor1
Best practices helpen privé-apparaten veilig op de werkvloer te gebruiken
Microsoft lanceert een reeks best practices voor werknemers die hun privé-apparaten op de werkvloer willen gebruiken. Het bedrijf adviseert onder andere alleen legitieme apps en software te gebruiken die afkomstig is van betrouwbare bronnen. Het meenemen van privé-apparaten naar de werkvloer, wat ook wel Bring Your Own Device (BYOD) wordt genoemd1