‘Apparaten vormen zwakke plek in beveiliging van bedrijven’

sleutels-beveiliging-security

Apparaten blijken een zwakke plek te zijn in de beveiliging van het Nederlandse bedrijfsleven. 29 procent van de Nederlandse bedrijven heeft in 2015 met een beveiligingsprobleem te kampen gehad dat verband hield met bedrijfshardware zoals smartphones of computers.

Dat blijkt uit onderzoek van Redshift Research in opdracht van technologiebedrijf HP. Slechts 24 procent van de ondervraagden heeft het volledige vertrouwen in de beveiliging die apparaten bieden. 83 procent van de IT-beslissers vindt de beveiliging van hun apparaten een klein tot groot probleem. Minder dan de helft van de bedrijven heeft een zogenaamde BYOD-beleid, een beleid voor werknemers die hun privéapparaten meenemen naar kantoor.

“Doordat werknemers steeds vaker mobiele apparaten zoals smartphones of notebooks meenemen van het werk is bedrijfsgevoelige informatie kwetsbaarder geworden voor criminelen. Bovendien zijn bedrijven gevoelig voor cybercriminelen doordat bijna alle apparaten toegang hebben tot het bedrijfsnetwerk”, aldus Hjalmar van Veen, General Manager Personal Systems bij HP Inc. Nederland. “Alle wachtwoorden van een apparaat dat kwijtgeraakt of gestolen is, moeten zo snel mogelijk worden gewijzigd. Ook de wachtwoorden van gekoppelde accounts van bedrijfsprogramma’s moeten snel veranderd worden.”

Lees ook
Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

ICT-dienstverlener Cegeka en forensisch & analyse specialist DataExpert gaan samenwerken om financiële, fiscale en sociale fraude beter te bestrijden. Daarmee wordt ingespeeld op de toenemende problematiek in dit kader: organisaties uit de financiële sector verliezen gemiddeld 5% van hun omzet door fraude. In Nederland bedraagt het verlies jaa1

NSA kon telefoons van Nederlandse leger en diplomaten afluisteren

NSA kon telefoons van Nederlandse leger en diplomaten afluisteren

De NSA is lange tijd in staat geweest NAVO-landen waaronder Nederland en ambassadeurs af te luisteren. Onder andere de Nederlandse overheid heeft namelijk gebruik gemaakt van Philips-telefoons die voorzien zijn van een encryptie. Deze encryptie is echter verzorgt door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA en Britse geheime dienst GCHQ. Dit meldt1

ARX opent kantoor voor Benelux in Amsterdam

ARX opent kantoor voor Benelux in Amsterdam

ARX, leverancier van oplossingen voor digitale handtekeningen, opent een Benelux-vestiging in Amsterdam. De locatie opent op 1 februari 2014 zijn deuren. Het bedrijf heeft allerlei klanten in de Benelux die zijn oplossing voor digitale handtekeningen CoSign gebruiken. Onder de huidige klanten in de Benelux bevindt zich onder andere een breed scal1