‘Apparaten vormen zwakke plek in beveiliging van bedrijven’

sleutels-beveiliging-security

Apparaten blijken een zwakke plek te zijn in de beveiliging van het Nederlandse bedrijfsleven. 29 procent van de Nederlandse bedrijven heeft in 2015 met een beveiligingsprobleem te kampen gehad dat verband hield met bedrijfshardware zoals smartphones of computers.

Dat blijkt uit onderzoek van Redshift Research in opdracht van technologiebedrijf HP. Slechts 24 procent van de ondervraagden heeft het volledige vertrouwen in de beveiliging die apparaten bieden. 83 procent van de IT-beslissers vindt de beveiliging van hun apparaten een klein tot groot probleem. Minder dan de helft van de bedrijven heeft een zogenaamde BYOD-beleid, een beleid voor werknemers die hun privéapparaten meenemen naar kantoor.

“Doordat werknemers steeds vaker mobiele apparaten zoals smartphones of notebooks meenemen van het werk is bedrijfsgevoelige informatie kwetsbaarder geworden voor criminelen. Bovendien zijn bedrijven gevoelig voor cybercriminelen doordat bijna alle apparaten toegang hebben tot het bedrijfsnetwerk”, aldus Hjalmar van Veen, General Manager Personal Systems bij HP Inc. Nederland. “Alle wachtwoorden van een apparaat dat kwijtgeraakt of gestolen is, moeten zo snel mogelijk worden gewijzigd. Ook de wachtwoorden van gekoppelde accounts van bedrijfsprogramma’s moeten snel veranderd worden.”

Lees ook
McAfee Threat Intelligence Exchange detecteert geavanceerde aanvallen nagenoeg in real-time

McAfee Threat Intelligence Exchange detecteert geavanceerde aanvallen nagenoeg in real-time

McAfee lanceert McAfee Threat Intelligence Exchange (TIE): de eerste oplossing die zowel lokale als wereldwijde informatie over dreigingen combineert met andere beveiligingsoplossingen binnen de organisatie, om zo tot één volledig geïntegreerd beveiligingssysteem te komen. Met dit nieuwe product wordt de tijd tussen de detectie van geavanceerde aa1

Hackers verstoppen malware in RTF-documenten

Hackers verstoppen malware in RTF-documenten

Hackers verstoppen steeds vaker hun malware in RTF-documenten. Hiervoor waarschuwt in ieder geval beveiligingsbedrijf Trend Micro. De RTF-documenten worden voorzien van een embedded Control Panel (CPL)-bestand, die de malware naar de computer van het slachtoffer download. CPL-bestanden zijn bedoeld om informatie over de configuratie van het systee1

'Gebruik van privé e-mailaccounts is grootste bedreiging voor datasecurity'

'Gebruik van privé e-mailaccounts is grootste bedreiging voor datasecurity'

Eén van de grootste bedreigingen voor de cybersecurity van medewerkers is het gebruik van persoonlijke e-mailaccounts, verwijderbare opslag en cloudopslagdiensten om kritieke bedrijfsdata te verplaatsen. Dit stelt althans GlobalSCAPE. Onderzoek van het beveiligingsbedrijf wijst uit dat maar liefst 63 procent van de medewerkers toegeeft in de afgel1