Bedrijven halen gemiddeld iedere 27 minuten een onbekende malware-variant binnen

hacker

Beveiliging is belangrijk. Hoe belangrijk dit precies is blijkt uit cijfers over de hoeveelheid malware die bedrijven voor hun kiezen krijgen. Binnen de gemiddeld organisatie wordt iedere tien minuten malware gedownload naar een systeem. Iedere 27 minuten gaat het om een onbekende malware-variant, die niet voorkomt in databases van beveiligingsoplossingen.

Dit blijkt uit het 2014 Security Report van Check Point. Het rapport laat zien dat beveiliging voor bedrijven een absolute must is. Dit komt niet op de laatste plaats door het gedrag van eigen medewerkers. Binnen een gemiddeld bedrijf wordt iedere minuut door een medewerker een malafide website bezocht, met alle risico's van dien.

Infectie door bot

Ook worden bedrijven regelmatig geïnfecteerd met bots, kwaadaardige software waarmee hackers systemen onder controle proberen te krijgen en vaak een botnet willen bouwen. Binnen een gemiddeld bedrijf wordt iedere 24 uur een systeem geïnfecteerd met een bot.

Werknemers springen daarnaast niet altijd even verstandig om met gevoelige informatie. Binnen een gemiddeld bedrijf wordt iedere 49 minuten gevoelige informatie van de organisatie naar een systeem buiten het bedrijf verzonden. De IT-afdeling heeft op dit moment dus geen enkele grip meer op de veiligheid van deze data.

Meer over
Lees ook
Klanten van Rabobank en ING zijn doelwit van nieuwe bankingtrojan

Klanten van Rabobank en ING zijn doelwit van nieuwe bankingtrojan

Klanten van de Rabobank en ING zijn doelwit van een nieuwe versie van de bankingtrojan Zeus. De trojan wordt verspreidt in JPG-afbeeldingen die overal op internet zijn geüpload. Hiervoor waarschuwt Jerome Segura van Malwarebytes, die samen met de Franse onderzoeker Xylitol de nieuwe malware heeft onderzocht. De onderzoekers hebben ontdekt dat alle1

Hackers verstoppen malware in RTF-documenten

Hackers verstoppen malware in RTF-documenten

Hackers verstoppen steeds vaker hun malware in RTF-documenten. Hiervoor waarschuwt in ieder geval beveiligingsbedrijf Trend Micro. De RTF-documenten worden voorzien van een embedded Control Panel (CPL)-bestand, die de malware naar de computer van het slachtoffer download. CPL-bestanden zijn bedoeld om informatie over de configuratie van het systee1

Supermalware The Mask bespioneert overheden, diplomaten en olie- & gassector

Supermalware The Mask bespioneert overheden, diplomaten en olie- & gassector

De supermalware The Mask bespioneert al zeker zes jaar lang ongemerkt allerlei doelwitten. De malware richt zich op zowel overheden en diplomaten als de gas- en oliesector. Dit stelt Kaspersky, dat meer details over de zeer geavanceerde malware bekend heeft gemaakt. De malware heeft van zijn makers de naam 'Careto' gekregen, wat het Spaanse woord1