‘Bedrijven ontdekken slechts een derde van de beveiligingsgaten zelf’

hacker-groot

Bedrijven hebben veel moeite beveiligingsgaten zelf op te sporen. Het aantal lekken dat door bedrijven zelf is ontdekt blijkt zelfs te zijn gedaald. In de meeste gevallen worden organisaties dan ook door externe partijen gewezen op beveiligingslekken.

Dit blijkt uit het vijfde jaarlijkse Mandiant M-Trends rapport. Het rapport – samengesteld door Mandiant – analyseert de tactieken die (cyber)aanvallers in 2013 gebruikten om organisaties aan te vallen en data te stelen. In het rapport worden ook mogelijke dreigingen belicht, wat de motieven van de aanvallers zijn, op welke bedrijven zij zich richten en naar welke informatie de aanvallers op zoek zijn.

Beveiligingsgaten opsporen

In 2012 ontdekte bedrijven nog 37% van de beveiligingsgaten zelf. Dit percentage is in 2013 gedaald tot 33%. De tijd die bedrijven nodig hadden om beveiligingsgaten op te sporen is wel gedaald. In 2013 duurde het gemiddeld 229 dagen voordat een lek werd ontdekt. Dit is sneller dan de 243 dagen die het ontdekken van een beveiligingsgat in 2012 in beslag nam en aanzienlijk sneller dan de 416 dagen uit 2011.

Als we kijken naar phishing-mails blijken de mailtjes vooral te zijn gericht op IT-professionals. Cybercriminelen lijken dan ook met name geïnteresseerd te zijn deze afdelingen binnen te dringen. Dit licht voor de hand, aangezien IT-professionals doorgaans aanzienlijk meer rechten hebben op het bedrijfsnetwerk dan ‘normale’ gebruikers. Accounts van IT-professionals zijn hierdoor voor cybercriminelen extra interessant. 44 procent van de onderzochte phishing mails wil zich voordoen als de IT-afdeling binnen een bedrijf. Deze mails worden het vaakst op dinsdag, woensdag en donderdag verstuurd.

Lees ook
WatchGuard Threat Lab presenteert Cybersecurity Predictions 2026

WatchGuard Threat Lab presenteert Cybersecurity Predictions 2026

WatchGuard Threat Lab, het internationale onderzoekscollectief van WatchGuard Technologies, presenteert zijn jaarlijkse voorspellingen voor het komende cybersecurityjaar. Volgens de onderzoekers verschuift de balans in 2026 sterk door de opkomst van autonome AI-aanvallen, toenemende data-afpersing en nieuwe Europese wetgeving

Barracuda Research presenteert GhostFrame: een nieuwe phishingkit die detectie ontwijkt en verantwoordelijk is voor een miljoen aanvallen

Barracuda Research presenteert GhostFrame: een nieuwe phishingkit die detectie ontwijkt en verantwoordelijk is voor een miljoen aanvallen

Barracuda heeft details gepubliceerd over een nieuwe, goed verborgen en moeilijk te detecteren phishing-as-a-service (PhaaS)-kit die zijn schadelijke inhoud verbergt in iframes van webpagina's om detectie te omzeilen en zo flexibel mogelijk te zijn. Dit is de eerste keer dat Barracuda een compleet phishing-framework ziet dat gebruikmaakt van de i1

Commvault introduceert Commvault Cloud Unity Platform

Commvault introduceert Commvault Cloud Unity Platform

Commvault heeft een van de meest ingrijpende platformreleases aangekondigd: de Cloud Unity Platform-release. Deze AI-ondersteunde versie van Commvault Cloud integreert databeveiliging, cyberherstel en identity resilience over SaaS-, on-premises-, hybride- en cloudomgevingen.