Bedrijven sluiten ondanks zorgen geen verzekering af tegen cybercrime

hacker2

Bedrijven maken zich veel zorgen over cyberbeveiliging. Slechts één of de vijf organisaties beschermt zichzelf echter tegen cyberaanvallen door hiervoor een verzekering af te sluiten.

Dit blijkt uit onderzoek van de bedrijfsverzekeraar Zurich in samenwerking met FERMA en PRIMA. 76 procent van de ondervraagde bedrijven geeft aan zich in de afgelopen drie jaar meer zorgen te zijn gaan maken over privacy en security. Het is dan ook opvallend dat slechts 19 procent een verzekering op het gebied van security of privacy heeft afgesloten om dit risico af te dekken. 60 procent geeft daarnaast aan niet van plan te zijn in de toekomst een dergelijke verzekering af te sluiten.

Securitybudget is nauwelijks gegroeid

Een belangrijk obstakel hierbij lijkt geld te zijn. Slechts 44 procent van alle bedrijven geeft aan zijn budget voor cybersecurity in de afgelopen drie jaar te hebben vergroot. Ondanks dat de zorgen dus zijn toegenomen is er geen extra geld bespaard om op deze zorgen te reageren. Zo'n 20 procent van de bedrijven is van mening dat dit budget voldoende is.

Ook beschikken bedrijven vaak niet over een manager die zich specifiek op cyberbeveiliging binnen het bedrijf richt. 16,3 procent van de ondervraagde bedrijven geeft aan een Chief Information Security Officer te hebben aangesteld.

Onderzoek

Het onderzoek van Zurich, FERMA en PRIMA is hier te vinden.

Lees ook

Oekraïnse netwerken zijn opvallend vaak doelwit van geavanceerde malware

Oekraïnse computernetwerken zijn de afgelopen tijd doelwit van opvallend veel cyberaanvallen. De systemen worden aangevallen met een nieuw cyberwapen dat de bijnaam 'Snake' heeft gekregen. De malware vertoont gelijkenissen met de beruchte Stuxnet-malware, die werd ingezet om Iraanse nucleaire installaties plat te leggen. Het Britse BAE Systems meldt dat sinds het begin van dit jaar opvallend veel cyberaanvallen plaatvinden tegen Oekraïnse doelwitten. De aanvallen zijn dus gestart voordat het Oekraïnse volk zich tegen de afgezette president Viktor Janukowitsch keerde. Desondanks vermoeden anal1

Sophos maakt Sophos UTM geschikt voor het mkb

Sophos maakt Sophos UTM geschikt voor het mkb

Sophos maakt zijn Unified Threat Management-oplossing Sophos UTM geschikt voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). Sophos UTM biedt het mkb functionaliteiten die normaal volgens Sophos alleen beschikbaar zijn voor grote bedrijven. De nieuwe oplossing brengt verschillende technologieën samen waarmee besmette clients snel geïdentificeerd en geïsoleer1

Sogeti lanceert fraudebestrijdingssysteem voor verzekeraars

Sogeti lanceert fraudebestrijdingssysteem voor verzekeraars

Sogeti lanceert een fraudebestrijdingssysteem voor verzekeraars. Met deze nieuwe gebruikersvriendelijke oplossing helpt de IT-dienstverlener organisaties sneller en makkelijker fraude te bestrijden. Het systeem zorgt voor optimale procesbewaking, snelle dossierafhandeling en dossiers die bruikbaar zijn als juridisch bewijsmateriaal. Verder kan de1