BehaviorBirds lanceert de eerste opleiding gedragsverandering voor cybersecurity professionals

Steeds meer cybersecurity professionals lopen aan tegen de beperkte effectiviteit van security awareness training. Mensen blijven onveilige wachtwoorden gebruiken en in phishing tests trappen. Daarom lanceert BehaviorBirds in april de eerste post-master opleiding Cybergedragsverandering: een unieke, wetenschappelijk onderbouwde opleiding die cybersecurity professionals leert hoe je menselijk gedrag structureel beïnvloedt. Geïnteresseerden kunnen zich tot en met 31 maart inschrijven voor de opleiding.
Waarom werkt security awareness training niet (genoeg)?
“Phishing-tests, e-learning en de jaarlijkse escape room: het werkt niet,” zegt Tünde van Hoek, oprichter van BehaviorBirds. “Of, tenminste—”, nuanceert ze direct, “Het is niet voldoende”. Op de vraag waarom security awareness training niet werkt, is ze duidelijk. “Omdat bewustwording en kennis maar deels invloed hebben op ons gedrag. Kijk maar naar je eigen gedrag en je goede voornemens dit jaar. Je weet wel dat het gezond is om te sporten, maar lukt het je om drie keer per week naar de sportschool te gaan?”.
We moeten af van de verwachting dat mensen zich rationeel gedragen, zo betoogt van Hoek. “Hoe menselijk gedrag dan wél tot stand komt, dat leer je in de opleiding”, legt ze uit. “Want er is een schat aan wetenschappelijke kennis over welke factoren ons gedrag beïnvloeden. Als je weet wat die factoren zijn, kun je daarvoor de juiste gedragsbeïnvloedingstechnieken inzetten en meten wat effectief is. En ook dat leer je in 10 weken bij de opleiding.”
Team van ervaren docenten
Gedurende vier intensieve lesdagen in Utrecht krijgen studenten les van topdocenten. Tünde van Hoek, zelf hoofddocent, heeft inmiddels tien jaar ervaring met wetenschappelijk onderbouwde gedragsinterventies in de praktijk. Haar lessen worden afgewisseld met inspirerende gastcolleges door Chris Karelse, voor sommigen bekend van de Security Academy, en dr. Tommy van Steen, assistant professor aan Leiden University. Tussen de lesdagen door werken studenten aan een zelfgekozen casus uit hun eigen praktijk, onder persoonlijke begeleiding van een ervaren gedragsexpert.
Certified Cyber Behavior Master™
Succesvolle afronding van de opleiding resulteert in een nieuw certificaat: Certified Cyber Behavior Master™. Met dit certificaat toon je aan dat je wetenschappelijke kennis hebt over de factoren die invloed hebben op menselijk cybergedrag, en dat je weet welke beïnvloedingstechnieken je kunt gebruiken om organisaties weerbaarder te maken tegen cybercriminelen.
Early-bird korting
De inschrijvingen voor de Opleiding Cybergedragsverandering zijn geopend tot 31 maart 2025. Mensen die zich vóór 12 maart inschrijven, ontvangen €600 korting.
Meer informatie en inschrijven: www.behaviorbirds.com/opleiding
Meer over
Lees ook
Zomercolumn TSTC: inspelen op een snel veranderende markt
De opleidingsmarkt op het gebied van IT, cybersecurity en privacy is volop in beweging. Vrijwel alle vendoren zetten stevig in op AI, maar ieder doet dat op een andere manier. Waar de ene leverancier volledig nieuwe AI-trainingen ontwikkelt, kiest de ander ervoor om AI-onderwerpen te integreren in bestaande opleidingen.
Onderzoek Arctic Wolf: aanvallers hebben een kans van één op tien om ongemerkt toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken
Uit nieuw onderzoek van Arctic Wolf, ‘State of the Cybersecurity Attack Surface’, blijkt dat 10% van de onderzochte IT-assets niet beschikt over endpoint security. Hierdoor hebben aanvallers een kans van één op tien om ongemerkt toegang te krijgen tot bedrijfsnetwerken. De bevindingen zijn gebaseerd op geaggregeerde en g1
S2GRUPO wordt lid van Europese cybersecurityreserve voor zeven Europese landen
S2GRUPO, het Spaanse bedrijf dat gespecialiseerd is in cybersecurity, cyberinlichtingen en cyberverdediging, is door het Agentschap van de Europese Unie voor cyberbeveiliging (ENISA) geselecteerd om deel uit te maken van de EU-cybersecurityreserve.



