Beveiligingsonderzoeker: 'Amazon levert cloudserver met verouderd en kwetsbaar besturingssysteem'

Amazon Web Services zit vol met kwetsbaarheden. Dit stelt althans onderzoekers van beveiligingsbedrijf Bkav na klachten van één van zijn klanten. De servers die Amazon aan deze klant heeft geleverd blijken op een verouderde versie van Windows Server, die al jaren niet meer is geüpdatet.
De zaak kwam aan het rollen nadat een klant van Amazon ontdekte dat zijn server was geïnfecteerd met malware. Dit terwijl de klant de antimalware-oplossing van Bkav gebruikte om dit te voorkomen. De klant vroeg opheldering aan Bkav, die de servers van Amazon besloot te onderzoeken.
Lange tijd niet geüpdatet
Dit onderzoek toont aan dat de servers die Amazon aan de klant van Bkav heeft geleverd draaien op Windows Server 2003. Het besturingssysteem van de servers was voor het laatste geüpdatet in oktober 2009, wat betekent dat allerlei bekende beveiligingsgaten dus nog wagenwijd open stonden. De aanvallers hebben vermoedelijk van deze gaten misbruik gemaakt om de malware op de cloudservers te installeren.
Het probleem blijkt zich echter niet alleen voor te doen bij Amazon Web Services, maar ook bij andere cloudleverancier. Bkav onderwierp een aantal concurrenten aan een test en ontdekte dat HP Public Cloud servers levert die voor het laatst in juli 2013 zijn geüpdatet. Ook de Amerikaanse cloudprovider GoGrid gaat de fout in. Deze provider zou servers leveren die voor het laatste zijn geüpdatet in april 2012. Beide bedrijven hadden de auto-update functie van Windows uitgeschakeld.
Microsoft Windows Azure
Ook Microsoft Windows Azure Platform werd aan een test ontworpen. Microsoft blijkt de enige partij die zijn die niet de fout in gaat. Het bedrijf heeft de auto-update functie van Windows gewoon ingeschakeld, waardoor het besturingssysteem van gebruikte servers volledige up-to-date is.
Meer over
Lees ook
Kingston lanceert beveiligde USB-stick met USB 3.0-ondersteuning
Kingston lanceert de DataTraveler Locker+ G3 USB 3.0 Flash drive. De nieuwste generatie van de DataTraveler Locker+ G3 biedt dankzij USB 3.0 hogere datasnelheden dan zijn voorganger. De USB-sticks van Kingston zijn beveiligd met een wachtwoord en is voorzien van hardware die alle opgeslagen data automatisch versleuteld. Gebruikers kunnen hierdoor1
Best practices helpen privé-apparaten veilig op de werkvloer te gebruiken
Microsoft lanceert een reeks best practices voor werknemers die hun privé-apparaten op de werkvloer willen gebruiken. Het bedrijf adviseert onder andere alleen legitieme apps en software te gebruiken die afkomstig is van betrouwbare bronnen. Het meenemen van privé-apparaten naar de werkvloer, wat ook wel Bring Your Own Device (BYOD) wordt genoemd1
Aerohive verscheept 500.000ste controlerloze wifi access point
De leverancier van op cloud gebaseerde mobiele netwerkoplossingen Aerohive Networks heeft de 500.000ste access point uitgeleverd. In totaal zijn er in het afgelopen jaar 4000 nieuwe gebruikers in de zorgsector, bij winkelbedrijven en in het onderwijs bijgekomen. In 2006 ontwikkelde Aerohive een draadloze LAN architectuur zonder centrale contro1



