CBP: ‘Beveiliging van DigiD moet worden verbeterd’
Het College bescherming persoonsgegevens (CBP) roept de overheid op de beveiliging van DigiD aan te scherpen. Deze oproep doet het CBP nadat uit onderzoek is gebleken dat duizenden DigiD gebruikers onbedoeld hun inloggegevens hebben achtergelaten bij het reclamebureau Digi-D.
De naam van Digi-D lijkt veel op DigiD, wat in de praktijk verwarring blijkt op te leveren. Onderzoek wijst uit dat duizenden DigiD gebruikers geprobeerd hebben in te loggen bij het reclamebureau Digi-D in de veronderstelling dat zij te maken hadden met de overheidsvoorziening DigiD. Hierdoor hebben gebruikers onbedoeld hun inloggegevens achtergelaten bij het reclamebureau en is het risico ontstaan dat derde misbruik maken van persoonsgegevens die via DigiD toegankelijk zijn.
Het incident toont volgens het CBP aan dat niet uitgesloten kan worden dat onbevoegden inloggegevens voor DigiD in handen weten te krijgen door bijvoorbeeld phishing. Indien deze gegevens in verkeerde handen vallen is het mogelijk misbruik te maken van allerlei gevoelige gegevens die toegankelijk zijn via DigiD. Denk hierbij aan belastinggegevens of aanvraaggegevens bij de gemeente voor een persoonsgebonden budget. Het CBP wil daarom dat DigiD wordt voorzien van een extra beveiligingslaag, waarbij de privacywaakhond denkt aan twee-factor authentificatie, waarbij tijdens het inloggen naast een gebruikersnaam en wachtwoord ook een code moet worden ingevoerd die via sms wordt toegezonden.
Meer over
Lees ook
E-mailfraude op de loer in aanloop naar piek boekingsseizoen
Proofpoint, Inc onthult in nieuw onderzoek dat 80% van de top reiswebsites* in Nederland hun basis cybersecuritymaatregelen niet op orde hebben. Hierdoor loopt meer dan driekwart van de Nederlandse vakantiegangers risico op e-mailfraude. Deze bevindingen zijn gebaseerd op de Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance (DMARC)
KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link
KnowBe4 presenteert het Phishing by Industry Benchmarking Report 2025. Dit rapport meet het Phish-prone Percentage (PPP) - het percentage werknemers dat geneigd is om te vallen voor phishing of andere social engineering-aanvallen. Hoe hoger dit percentage, hoe groter het risico dat een organisatie slachtoffer wordt
Interne e-mails populairst bij phishers
Onderzoek van KnowBe4 toont aan dat HR- en IT-gerelateerde e-mails goed zijn voor 60% van de aangeklikte phishingpogingen Uit nieuw onderzoek van KnowBe4 blijkt dat phishingaanvallen steeds vaker vermomd zijn als interne communicatie, vooral vanuit HR of IT. In ruim 60% van de gevallen trapten medewerkers in e-mails die intern leken te zijn.1



