CEO van Target stapt op na datalek
Dat datalekken schadelijk zijn voor bedrijven is al langer duidelijk. Ook de massale datadiefstal bij de Amerikaanse winkelketen Target blijkt niet zonder consequenties te zijn. CEO Gregg Steinhafel is gisteren afgetreden. Steinhafel was al 35 jaar bij het bedrijf actief.
Target werd vorig jaar getroffen door een enorme datadiefstal, wat vermoedelijk een belangrijke aanleiding is voor het vertrek van de CEO. Bij de datadiefstal van vorig jaar vielen de creditcardgegevens van tientallen miljoenen klanten in handen van cybercriminelen.
Verantwoordelijk
In een verklaring over het ontslag roemt Target de wijze waarop de voormalig CEO heeft gehandeld na dit datalek. Steinhafel zou zichzelf verantwoordelijk hebben gehouden voor het debacle.
Steinhafel legt per direct zijn functie neer. De voormalig CEO blijft wel in een adviserende rol aan Target verbonden.
Meer over
Lees ook
ProRail zet oplossingen van Genetec in voor optimale beveiliging van treinsporen, stations en emplacementen
Genetec Inc. ontsluit de 7.000 beveiligingscamera’s van ProRail om incidentenmanagement snel en soepel te laten verlopen. ProRail beheert en ontwikkelt het Nederlandse spoorwegnet; het is verantwoordelijk voor de bouw, het onderhoud en de veiligheid van het spoor, evenals het operationeel houden van ongeveer 400 stations.
Instanties verstoren populair phishingplatform
De infrastructuur van Tycoon 2FA werd verstoord in samenwerking met particuliere en publieke partners, waaronder Proofpoint, Microsoft, Europol, Cloudflare, Coinbase, Crowell, eSentire, Health-ISAC, Intel 471, Resecurity, The Shadowserver Foundation, SpyCloud en TrendAI.
Identiteitsfraude en misbruik van adminrechten behoren tot de grootste cyberrisico’s voor organisaties
Identiteitsfraude en misbruik van adminrechten behoren tot de belangrijkste cyberrisico’s voor organisaties, volgens Barracuda’s Managed XDR Global Threat Report (link). Eerdere cijfers lieten al zien dat firewalls een kritiek aanvalspunt zijn. Het rapport laat ook zien welke tactieken aanvallers gebruiken om binnen te dringen en hun mogelijkheden1




