Cloudflare DDoS-rapport over vierde kwartaal 2023

Cloudflare heeft een rapport uitgebracht over de wereldwijde DDoS-aanvallen in het vierde kwartaal van 2023. Opmerkelijke bevindingen zijn vooral de enorme toename van het aantal DDoS-aanvallen gericht op milieuorganisaties tijdens de COP28 en op Taiwan. Verder blijft het aantal DDoS-aanvallen gericht op retailers en logistieke dienstverleners rondom de feestdagen jaarlijks toenemen.
Milieuorganisaties en Taiwan meer onder vuur
- In het vierde kwartaal was er een enorme stijging van maar liefst 61.839% in het verkeer van DDoS-aanvallen gericht op websites van milieuorganisaties, vergeleken met 2022, wat samenviel met de 28e klimaatconferentie van de Verenigde Naties (COP 28).
- In het vierde kwartaal nam het DDoS-aanvalsverkeer gericht op Taiwan toe met 3.370%, versus 2022, te midden van de komende verkiezingen en er werden spanningen met China gemeld. Het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Israëlische websites groeide kwartaal-op-kwartaal met 27%, terwijl het percentage DDoS-aanvalsverkeer gericht op Palestijnse websites kwartaal-op-kwartaal met 1.126% toenam.
- In het vierde kwartaal zag Cloudflare een toename van 117% op jaarbasis in het aantal DDoS-aanvallen op de netwerklaag en in het algemeen meer DDoS-aanvallen gericht op de websites van retailers en logistieke bedrijven, rond Black Friday en de feestdagen.
Hypervolumetrische HTTP DDoS-aanvallen
Groei van DDoS-aanvallen op de netwerklaag
Na de genoemde hypervolumetrische campagne zag Cloudflare een onverwachte daling van het aantal HTTP DDoS-aanvallen. In totaal heeft hun geautomatiseerde DDoS-verdediging in 2023 ruim 5,2 miljoen HTTP DDoS-aanvallen tegengehouden, bestaande uit zo’n 26 biljoen requests. Dat komt neer op gemiddeld 594 HTTP DDoS-aanvallen en 3 miljard requests per uur.
Meer informatie over de verschillende typen en trends in DDoS-aanvallen en analyses ervan is te lezen in de blog behorende bij Cloudflare’s DDoS-rapport over het vierde kwartaal van 2023.
Lees ook
Akamai: 'Nederland in top-10 van landen die het meeste DDoS-aanvalsverkeer genereert'
Akamai, het leidende cloudplatform voor het afleveren, optimaliseren en beveiligen van online content en bedrijfsapplicaties, heeft zijn ‘State of the Internet’-rapport over het vierde kwartaal van 2013 gepubliceerd. Het Akamai State of the Internet Q4 2013 rapport biedt inzicht in een aantal belangrijke wereldwijde statistieken, verzameld via het1
SAP certificeert A10 Networks' Thunder Series ADC's
A10 Networks maakt bekend dat zijn Thunder Series Application Delivery Controllers (ADC) zijn gecertificeerd door SAP. De Thunder Series ADC is uitgerust met ACOS 2.x en beschermt klanten tegen Distributed Denial of Services (DDoS)-aanvallen. De Thunder Series verhoogt daarnaast zowel de beschikbaarheid als betrouwbaarheid van SAP-oplossingen. Kla1
DDoS-aanvallen via NTP-protocol met 371 procent toegenomen in 30 dagen tijd
Prolexic Technologies, nu onderdeel van Akamai, heeft vandaag een ‘high alert threat advisory’ uitgegeven over de sterke toename in DDoS-aanvallen die gebruikmaken van de ‘NTP amplification’-techniek. Het gebruik van deze aanvalsmethode neemt sterk toe, onder andere dankzij de beschikbaarheid van nieuwe DDoS-toolkits waarmee heel gemakkelijk DDoS-1



