Coordinated Malware Eradication-programma moet malware uitroeien

Cybercriminelen werken in toenemende mate samen om doelwitten aan te vallen. Bedrijven spelen hierop in door zich eveneens te verenigden. Een groep organisaties heeft het Coordinated Malware Eradication (CME)-programma opgericht, een samenwerkingsverband van bedrijven die samen de strijd aan willen gaan met cybercrime.
Het CME-programma is aangekondigd door Holly Stewart, een product manager van Microsoft’s Malware Protection Center, op de securityconferentie FIRST (via Fortune). Stewart meldt een nieuw programma op te willen zetten waarin bedrijven zich kunnen verenigen tegen de groeiende hoeveelheid malware op de wereld. Het CME-programma moet niet zo zeer malware aan gaan pakken die wordt gedetecteerd op besmette machines, maar moet malware in zijn geheel gaan uitroeien.
Het programma roept bedrijven op hun resources, varieërend van tools tot strategieën, te delen met andere bedrijven. Dit moet het bedrijfsleven helpen gezamenlijk op effectieve wijze de strijd aan te gaan met cybercrime. Het idee is gebaseerd o een gezamenlijke aanpak van de HiKit-malware, waarvoor operatie SME werd opgezet. Dit was de eerste keer dat security-partijen Microsoft, Symantec, FireEye en Cisco de handen in een slaan zonder tussenkomst van een federale overheid of internationale opsporingsinstantie.
Meer over
Lees ook
Supermalware The Mask bespioneert overheden, diplomaten en olie- & gassector
De supermalware The Mask bespioneert al zeker zes jaar lang ongemerkt allerlei doelwitten. De malware richt zich op zowel overheden en diplomaten als de gas- en oliesector. Dit stelt Kaspersky, dat meer details over de zeer geavanceerde malware bekend heeft gemaakt. De malware heeft van zijn makers de naam 'Careto' gekregen, wat het Spaanse woord1
McAfee geeft kinderen les over risico's en gevaren van internet
Ook kinderen hebben vaak dagelijks met de risico's en gevaren van internet te maken. Vaak zijn zij zich hiervan echter niet bewust. Zo zetten kinderen foto's van zichzelf en vrienden op Facebook, chatten met onbekenden via een webcam of klikken zonder over risico's na te denken op links die zij via e-mail of social media ontvangen. Ouders zijn vaa1
Update beschikbaar voor gehackte Fritzbox-routers
AVM, de fabrikant van de Fritzbox-routers, stelt een belangrijke update beschikbaar. De patch verhelpt een ernstige kwetsbaarheid die hackers in staat stelde stiekem dure betaalnummers te bellen via de webinterface van de routers. Slachtoffers werden hierdoor ongemerkt flink op kosten gejaagd. Dit meldt XS4ALL. Een groot aantal klanten van de Nede1



