Coordinated Malware Eradication-programma moet malware uitroeien

Cybercriminelen werken in toenemende mate samen om doelwitten aan te vallen. Bedrijven spelen hierop in door zich eveneens te verenigden. Een groep organisaties heeft het Coordinated Malware Eradication (CME)-programma opgericht, een samenwerkingsverband van bedrijven die samen de strijd aan willen gaan met cybercrime.
Het CME-programma is aangekondigd door Holly Stewart, een product manager van Microsoft’s Malware Protection Center, op de securityconferentie FIRST (via Fortune). Stewart meldt een nieuw programma op te willen zetten waarin bedrijven zich kunnen verenigen tegen de groeiende hoeveelheid malware op de wereld. Het CME-programma moet niet zo zeer malware aan gaan pakken die wordt gedetecteerd op besmette machines, maar moet malware in zijn geheel gaan uitroeien.
Het programma roept bedrijven op hun resources, varieërend van tools tot strategieën, te delen met andere bedrijven. Dit moet het bedrijfsleven helpen gezamenlijk op effectieve wijze de strijd aan te gaan met cybercrime. Het idee is gebaseerd o een gezamenlijke aanpak van de HiKit-malware, waarvoor operatie SME werd opgezet. Dit was de eerste keer dat security-partijen Microsoft, Symantec, FireEye en Cisco de handen in een slaan zonder tussenkomst van een federale overheid of internationale opsporingsinstantie.
Meer over
Lees ook
Waarschuwing voor werkzoekenden: is het sollicitatiegesprek te goed om waar te zijn?
In een recente thread op X, identificeert Proofpoint verschillende campagnes die frauduleuze e-mails verstuurd die zich voordoen als uitnodigingen voor sollicitatiegesprekken. De e-mails lijken uitnodigingen te zijn voor een Zoom of Teams gesprek om een vacature te bespreken. In werkelijkheid leiden deze naar een RMM, zoals SimpleHelp, ScreenConne1
Compumatica en NTT DATA bundelen krachten voor digitale weerbaarheid in vitale sectoren
Cybersecurity cryptospecialist Compumatica en IT-dienstverlener NTT DATA, wereldwijd marktleider op het gebied van digitale bedrijfsvoering en IT-diensten, hebben hun samenwerking formeel bekrachtigd met een Value Added Reseller-overeenkomst. Daarmee is NTT DATA benoemd tot Gold Partner van Compumatica.
WatchGuard: 171% meer unieke malware in Q1 2025
WatchGuard Technologies ziet een alarmerende stijging van 171% in unieke malwarevarianten, het hoogste niveau dat ooit door het Threat Lab is geregistreerd. Dat is een van de belangrijkste conclusies in het nieuwste Internet Security Report (Q1 2025). Tegelijkertijd daalde het aantal ransomware-aanvallen sterk.



