Criminelen stelen 80 miljoen Zuid-Koreaanse creditcards

creditcard2

Criminelen hebben vermoedelijk de creditcardgegevens van tachtig miljoen Zuid-Koreanen weten te stelen. De cybercriminelen wisten de beveiliging van maar liefst drie verschillende creditcardmaatschappijen in het land te omzeilen. Zij konden vervolgens met de creditcardgegevens aan de haal gaan.

De financiële toezichthouder in Zuid-Korea meldt dat de creditcardmaatschappijen hun beveiliging alles behalve op orde hadden. De bedrijven zouden de gegevens bijvoorbeeld niet versleuteld hebben opgeslagen, waardoor alle data toegankelijk is voor de hackers. De toezichthouder wijst onder andere op een incident uit 2012, waarbij een medewerker van een creditcardmaatschappij gegevens kon stelen door data simpelweg naar een USB-stick te kopiëren. Dit had niet mogelijk mogen zijn.

Zuid-Korea telt ongeveer 50 miljoen inwoners. De hoeveelheid gestolen creditcardgegevens is dan ook enorm. Onder de Zuid-Koreaanse bevolking is dan ook enige paniek uitgebroken, aangezien onduidelijk is wiens gegevens zijn gestolen.

Bron: Novum

Lees ook
Hackers kunnen zonder toestemming meekijken met webcams, IP-camera's en babymonitors

Hackers kunnen zonder toestemming meekijken met webcams, IP-camera's en babymonitors

Diverse webcams, IP-camera's en babymonitors van de Chinese fabrikant Foscam bevatten een ernstig lek. Iedereen die in het bezit is van het IP-adres van één van deze apparaten kan de videobeelden die de apparaten maken bekijken. Het videomateriaal kan ook worden opgenomen. De bug is aan het licht gekomen op het supportforum van Foscam. Beveiligin1

VMware neemt beveiligingsbedrijf AirWatch over

VMware neemt beveiligingsbedrijf AirWatch over

VMware, leverancier van virtualisatie-oplossingen en cloud-infrastructuur, neemt het bedrijf AirWatch over. AirWatch levert enterprise mobile management en beveiligingsoplossingen. VMware betaalt in totaal ongeveer 1,540 miljard dollar voor AirWatch. Het AirWatch team wordt onderdeel van VMware's End-User Computing Groep, die onderleiding staat v1

Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Apple-CEO Tim Cook belooft dat de Amerikaanse inlichtingendienst NSA geen backdoor heeft in de servers van het bedrijf. Cook stelt transparant te willen zijn over het onderwerp en stelt dat burgers zich meer op hun gemak zouden voelen als bedrijven meer uitleg mogen geven over de afluisterpraktijken van inlichtingendiensten. Cook doet de uitsprak1