Cybercriminelen kopiëren helpdesk van Britse bank op Twitter

Cybercriminelen hebben een Twitter-account van de helpdesk van de Engelse Metro Bank gekopieerd en nietsvermoedende klanten doorverwezen naar een phishingwebsite. De fraudeurs hebben de legitieme helpdesk van de bank op Twitter één-op-één gekopieerd, waardoor de valse helpdesk nauwelijks van echt te onderscheiden is.

WeLiveSecurity wijst op het Twitter-account @AskMetroBank. Het account lijkt op het eerste oog eigendom te zijn van de Metro Bank, maar is in werkelijkheid in handen van cybercriminelen. De legitieme Twitter-accounts van de Metro Bank zijn @Metro_Bank en @MetroBank_Help.

Phishingwebsite

De fraudeurs hebben contact opgenomen met klanten van Metro Bank die via de legitieme Twitter-accounts contact op namen met de bank. In een bericht verwezen zij deze klanten door naar een vermoedelijke phishingwebsite en verzochten hen in te loggen om hun account te updaten. Het is onduidelijk hoeveel klanten ook daadwerkelijk in de truc zijn getrapt.

De fraudeurs zijn uitsluitend op 4 september actief te zijn geweest via het Twitter-account en lijken hun activiteiten inmiddels te hebben gestaakt. Opvallend is dat het Twitter-account nog steeds bezocht kan worden en nog niet door Twitter is geblokkeerd.

Lees ook

Nieuwe beveiligingsopties voor zakelijke gebruikers in BlackBerry OS 10 en BES10

BlackBerry heeft een nieuwe beveiligingsmethode toegepast aan de BlackBerry OS 10-besturingssysteem. Gebruikers kunnen voortaan door een cijfer naar de juiste locatie op een foto te slepen hun telefoon ontgrendelen. Niet alleen is de nieuwe beveiligingsmethode gebruiksvriendelijker, de methode komt ook de beveiliging van het mobiele besturingssysteem ten goede. De beheeroplossing BlackBerry Enterprise Services (BES) 10 ondersteunt in BYOD-modus nu ook Android- en iOS-apparaten. Een gebruiker krijgt zodra hij zijn BlackBerry wilt ontgrendelen een zelf gekozen foto te zien. Op deze foto wordt1

Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

Cegeka en DataExpert werken samen aan betere fraudebestrijding

ICT-dienstverlener Cegeka en forensisch & analyse specialist DataExpert gaan samenwerken om financiële, fiscale en sociale fraude beter te bestrijden. Daarmee wordt ingespeeld op de toenemende problematiek in dit kader: organisaties uit de financiële sector verliezen gemiddeld 5% van hun omzet door fraude. In Nederland bedraagt het verlies jaa1

NCSC: '2013 was een druk jaar'

NCSC: '2013 was een druk jaar'

Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft afgelopen jaar 779 incidenten afgehandeld. De dienst stelt dat het hiermee een druk jaar is geweest. De overheidsdienst maakt een aantal cijfers bekend over 2013. Zo blijkt het NCSC 91 keer een alert te hebben geplaatst op waarschuwingsdienst.nl, een website waar de overheid onder andere voor cybe1