Cyberrad maakt risico's van cybercrime inzichtelijk voor ondernemers

hacker2

MKB-Nederland en TNO hebben het nieuwe Cyberrad geïntroduceerd. Het Cyberrad is een instrument dat ondernemers bewust moet maken van de risico's van cybercrime. Het rad geeft per sector aan welke risico's er zijn en welke maatregelen bedrijven kunnen nemen om bedrijfsschade te voorkomen of beperken.

De organisaties stellen dat grote bedrijven die van belang zijn voor Nederlands vitale infrastructuur al de stap van incidentenbestrijding naar een vanzelfsprekende veilige werkwijze al hebben gezet. Ook ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf (mkb) zouden echter steeds vaker doelwit zijn van cybercriminelen. Deze groep zou zich nog onvoldoende bewust zijn van de gevolgen hiervan op de bedrijfsvoering. Het Cyberrad helpt het mkb zich beter bewust te worden van de risico's van cybercrime.

MKB-Nederland en TNO adviseren het mkb met het oog op de toenemende dreiging maatregelen te nemen. Onderzoek van TNO toont aan dat de schade van cybercrime jaarlijks 10 miljard euro bedraagt voor de gehele maatschappij. 75 procent van deze schade komt voor rekening van het bedrijfsleven. Onderzoek van MKB-Nederland toont aan dat ruim 60 procent van ondernemend Nederland te maken heeft gehad met één of meerdere vormen van cybercrime. Denk hierbij aan phishing, voorschotfraude of hacken.

 
Lees ook
KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link

KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link

KnowBe4 presenteert het Phishing by Industry Benchmarking Report 2025. Dit rapport meet het Phish-prone Percentage (PPP) - het percentage werknemers dat geneigd is om te vallen voor phishing of andere social engineering-aanvallen. Hoe hoger dit percentage, hoe groter het risico dat een organisatie slachtoffer wordt

Netwerkbeveiliging opnieuw beheersbaar maken

Netwerkbeveiliging opnieuw beheersbaar maken

Security managers moeten vertrouwde prioriteiten afhandelen onder steeds minder vertrouwde omstandigheden. Hun doelstellingen zijn onveranderd; denk aan het   stroomlijnen van het beveiligingsbeleid, het terugdringen van configuratiefouten of het waarborgen van compliance. Maar het realiseren van deze doelstellingen wordt veel ingewikkelder

Interne e-mails populairst bij phishers

Interne e-mails populairst bij phishers

Onderzoek van KnowBe4 toont aan dat HR- en IT-gerelateerde e-mails goed zijn voor 60% van de aangeklikte phishingpogingen Uit nieuw onderzoek van KnowBe4 blijkt dat phishingaanvallen steeds vaker vermomd zijn als interne communicatie, vooral vanuit HR of IT. In ruim 60% van de gevallen trapten medewerkers in e-mails die intern leken te zijn.1