Cybersecurity Expert Fox-IT en opleider Security Academy bundelen krachten

Security Academy en Fox-IT gaan samenwerken in het aanbieden van opleidingen op het gebied van cyber security. De visies van beide gerenommeerde aanbieders (“Praktisch toepasbare kennis” en “For a more secure society”) sluiten goed aan bij de behoefte aan hoogwaardig opgeleide professionals.
Per 1 februari is begonnen met het openstellen van elkaars portfolio aan de bestaande relaties en de markt. Daarnaast zullen experts van Fox-IT worden ingezet bij de cursussen van de Security Academy.
In een volgende fase zullen beide opleidingsportfolio’s worden geïntegreerd en nieuwe cursusonderwerpen en -titels worden geïntroduceerd.
De behoefte in de markt aan goed opgeleide deskundigen groeit met de toenemende afhankelijkheid van IT en de dreigingen die onder meer door cybercriminaliteit ontstaan. De samenleving is gediend met een breed en specialistisch aanbod, waarbij de kennis wordt overgedragen door experts met praktijkervaring én didactische kwaliteiten.
Hans Valkenhoff (Manager Academy bij Fox-IT): “Wij zijn blij met deze bundeling van krachten. De schaalbaarheid en slagkracht van Security Academy is een goede basis om onze experts optimaal in te zetten om de maatschappij veiliger te maken. Met hen kunnen we onze expertise maximaal benutten”.
Rick Strijbos (Managing Director bij Security Academy): “Vanuit onze visie dat experts uit de praktijk de beste leermeesters zijn, zijn wij ontzettend blij met deze samenwerking. Fox-IT heeft top-experts en wij hebben veel opleidingservaring op verschillende niveaus in huis. De bundeling van deze krachten geeft de markt wat er nu nodig is: Top-deskundigen voor wie kennis delen een roeping is. Zo kunnen we voldoen aan de toenemende vraag naar hoogwaardige praktisch toepasbare kennis.”
Meer over
Lees ook
Centric en ManageEngine verdiepen samenwerking voor IT-beheer in de Benelux
Centric, een Nederlandse IT-dienstverlener, en ManageEngine, een divisie van Zoho Corporation en toonaangevende leverancier van IT-beheeroplossingen voor organisaties, kondigen een samenwerking aan waarmee Centric zijn managed services in de Benelux uitbreidt.
Orange Cyberdefense: Amerikaanse exit uit cybersamenwerking schaadt vooral VS, Europa kan door
De VS zetten een streep door de financiering van een aantal internationale cyberveiligheidsverbanden. De getroffen organisaties spelen een belangrijke rol bij grensoverschrijdende informatie-uitwisseling, gezamenlijke attributie van cyberaanvallen en het versterken van digitale weerbaarheid.
NLSecure[ID] 2026 brengt Nederland bij elkaar in de strijd tegen cyberaanvallen
Tijdens NLSecure[ID] 2026, op dinsdag 20 januari in het NBC Congrescentrum in Nieuwegein, staat daarom één centrale vraag centraal: hoe organiseren we digitale veiligheid als collectieve verantwoordelijkheid? Het thema van dit jaar onderstreept die urgentie: ‘Samen maken we Nederland veiliger’.



![NLSecure[ID] 2026 brengt Nederland bij elkaar in de strijd tegen cyberaanvallen](/cache/b/c/b/3/1/bcb31abc10cd1b1dbb9bbc1fb20e8d2874dc4e76.jpeg)