DataExpert kondigt overname Avian Digital Forensics aan

DataExpert kondigt de overname aan van Avian Digital Forensics, een Deens bedrijf gespecialiseerd in digitale recherche- en eDiscovery-technologieën. Met de overname van Avian versterkt DataExpert zijn aanwezigheid in de Scandinavische landen, waardoor het bedrijf zijn dienstenaanbod naar de Scandinavische landen verder kan uitbreiden.
Avian Digital Forensics is de belangrijkste service- en integratiepartner van vooruitstrevende Digital Investigations- en eDiscovery-technologieën. De oplossingen van Avian stellen klanten in staat criminaliteit en fraude op de werkplek te bestrijden door eenvoudig toegang te krijgen tot en inzicht te krijgen in grote en complexe hoeveelheden digitaal bewijsmateriaal. Avian Digital Forensics Oprichter en eigenaar Jacob Isaksen zegt: “Onze missie bij Avian Digital Forensics is altijd geweest om overheid en bedrijven te helpen de misdaad te bestrijden door de beste technologie en deskundige kennis te leveren. Door onderdeel te worden van DataExpert kunnen we deze missie aanzienlijk opschalen in Scandinavië en wereldwijd.”
Robbert Bakker, CEO van DataExpert voegt toe: “Avian en DataExpert delen hetzelfde DNA: het bestrijden van (cyber)criminaliteit en fraude. Het is geweldig om te zien dat deze twee teams samenkomen om onze Scandinavische klanten gezamenlijk te ondersteunen in hun missie. De oplossingen en diensten van Avian en DataExpert sluiten zeer goed op elkaar aan. Samen kunnen we onze klanten meer oplossingen en betere dienstverlening bieden. Onze teams zijn erg enthousiast over de overname en willen graag samenwerken om onze missie beter uit te voeren.”
De missie van DataExpert is om opsporingsinstanties, het leger, inlichtingendiensten, de douane, andere overheidsorganisaties, banken, telecommunicatiebedrijven, verzekeringsmaatschappijen en andere commerciële instellingen in staat te stellen (cyber)criminaliteit en fraude te bestrijden en organisaties te beschermen tegen (cyber)criminelen.
Om dit doel te bereiken levert DataExpert een breed portfolio aan digitale forensische, analyse- en beveiligingsoplossingen en -diensten aan haar klanten. “Onze klanten zullen enorm profiteren van de synergie van dit gecombineerde team en de toekomstige innovatie en ontwikkeling van onze oplossingen en diensten.”
Zowel Isaksen als Bakker kijken ernaar uit om de DataExpert Nordics-activiteiten uit te breiden met de kennis die Avian heeft op het gebied van digitaal forensisch onderzoek, waarmee ze verder bouwen op de missie van DataExpert om de wereld veiliger te maken en haar klanten te helpen dit te doen als kennis- en technologietechnologie partner op het gebied van misdaadbestrijding en gegevensbeveiliging. Het past perfect in de strategie om Europees marktleider te zijn op dit vakgebied.
Meer over
Lees ook
Beveiligingsexpert: 'NBC-verhaal over onveilige WiFi-netwerken in Sotsji is onzin'
Wie de Olympische Winterspelen in het Russische Sotsji bezoekt doet er verstandig aan zeer alert te zijn op cybercriminelen. Dit claimt althans de Amerikaanse televisiezender NBC, die samen met een beveiligingsonderzoeker de proef op de som nam. Robert Graham, security analist bij Errata Security, stelt echter dat het verhaal van NBC onzin is. NBC1
Syrische hackers proberen DNS van Facebook.com te wijzigen
De hackersgroep Syrian Electronic Army (SEA) hebben in de nacht van woensdag op donderdag geprobeerd de Domain Name System (DNS)-instellingen van Facebook.com te wijzigen. De hackers wilde hierdoor bezoekers omleiden naar een eigen website. De aanval is tijdig ontdekt endoor de DNS-aanbieder afgeslagen. Facebook maakt gebruik van de DNS-aanbieder1
XS4ALL-klanten ontvangen hoge telefoonrekening door cyberinbraak op router
Verschillende klanten van XS4ALL zijn slachtoffer geworden van fraudeurs. Door een probleem met de FritzBox-routers waarover de slachtoffers beschikken kunnen kwaadwillenden die het wachtwoord van de router weten bellen via het telefoonnummer van het slachtoffer. Door dure telefoonnummers te bellen bezorgden de cybercriminelen de XS4ALL-gebruikers1



