Deep learning AI security-oplossing Deep Instinct nu beschikbaar in Nederland

Deep Instinct, de eerste leverancier van een deep learning AI security-oplossing, maakt bekend dat het een Nederlands team heeft aangesteld voor het benaderen en ontwikkelen van de Nederlandse markt. Het nieuwe team bestaat uit Joost van der Spek, die tot Regional Sales Manager Benelux is benoemd, en Rob Huikeshoven, die als Senior Sales Engineer Benelux is aangesteld. Beiden zullen de groei van het bedrijf in Nederland aanjagen en zijn verantwoordelijk voor de uitrol van nieuwe verkoopstrategieën. Na de zomer wordt het team uitgebreid met meer technische en sales- en marketingexperts.
Deep Instinct biedt als eerste cybersecurity-leverancier een oplossing aan gebaseerd op deep learning AI. Zijn software biedt een detectienauwkeurigheid van 99% voor onbekende cyberbedreigingen*. Elk bestand, elk script en elke macro wordt geïnspecteerd alvorens te worden uitgevoerd. Dit gebeurt in minder dan 20 milliseconden. De reactietijd op een cyberaanval is van kritisch belang, want elke milliseconde telt. Doordat het deep learning AI-platform in staat is cyberbedreigingen te voorspellen, worden bekende en onbekende ransomware-varianten razendsnel geblokkeerd, zodat endpoints niet besmet kunnen worden.
Joost van der Spek is al meer dan 15 jaar werkzaam in de cybersecurity-sector en heeft verschillende rollen vervuld bij leveranciers als Symantec en Varonis. Zijn opgebouwde cybersecurity-kennis is hierdoor heel breed. Hij stelt bovendien de samenwerking met en ondersteuning van de klant altijd centraal. “Tesla, Google, Amazon, Netflix en diverse andere grote organisaties maken gebruik van deep learning. Deep Instinct is als eerste cybersecurity-bedrijf erin geslaagd deep learning AI toe te passen. Hierdoor zijn we in staat preventie te bieden tegen uiterst geavanceerde malware en ransomware-aanvallen. Deep Instinct zorgt ervoor dat elke bedreiging in de kiem wordt gesmoord én de druk op securityteams wordt verminderd, zodat ransomware verleden tijd is en cybersecurity geen uitdaging meer is, maar een garantie. Dat is een nieuwe benadering in Nederland, en gezien de enorme toename aan cyberbedreigingen verwachten we dat de vraag naar onze oplossingen evenredig zal toenemen,” zegt Van der Spek.
Ook Rob Huikeshoven heeft een indrukwekkende ervaring op het gebied van cybersecurity. Deze deed hij onder andere op bij VMware en Carbon Black, waar hij verantwoordelijk was voor het engineering-team dat de salesorganisatie ondersteunde. Huikeshoven: “Elk bedrijf investeert in anti-virusoplossing, platforms voor endpointbeveiliging en wellicht ook in endpoint detection en response (EDR). Onze ervaring is dat al deze oplossingen veel alerts en false positives genereren die allemaal afgehandeld moeten worden. Dat levert veel extra werk op. Deep Instinct begint met het elimineren van de overgrote meerderheid van alerts doordat ons platform pre-execution bescherming biedt, dus nog voordat er bestanden naar de harde schijf geschreven kunnen worden. Daarmee reduceren wij de beheerlast, zodat kunnen IT-managers zich kunnen concentreren op alerts die direct actie vereisen. Het geeft de IT-teams een kwart van hun dag terug, en daar zullen Nederlandse organisaties erg veel baat bij hebben.”
* Forrester Research heeft de technologie van Deep Instinct aan een uitgebreid onderzoek onderworpen. Hieruit bleek dat de software effectieve bescherming biedt tegen ruim 99% van alle onbekende cyberbedreigingen. Het lage percentage false positives is eveneens vermeldenswaardig: met minder dan 0,1% vertegenwoordigen deze onterechte meldingen een uiterst lage en daarmee prima beheersbare beheeroverhead. Volgens het onderzoek biedt Deep Instinct een return on investment van ruim 446% gerekend over een periode van drie jaar. Bron: Forrester Research, “The Total Economic Impact Of Deep Instinct Advanced Endpoint Security Solution: The Cost Savings And Business Benefits Enabled By Deep Instinct Advanced Endpoint Security Solution”, november 2020
Meer over
Lees ook
CloudFlare getroffen door datalek
Gevoelige gegevens van klanten van CloudFlare zijn door een fout in de HTML-parser van CloudFlare toegankelijk geweest voor onbevoegden. Daarnaast werd de data geïndexeerd in de cache van zoekmachines. De problemen zijn inmiddels opgelost. CloudFlare meldt op zijn blog dat de problemen zijn gemeld door Tavis Ormandy, een beveiligingsonderzoeker v1
CWI en Google voeren succesvolle collision-aanval uit op sha-1-algoritme
Onderzoekers van het Centrum Wiskunde & Informatica (CWI) in Amsterdam en Google zijn erin geslaagd met succes een collision-aanval uit te voeren op het sha-1-algoritme. Het secure hash algorithm (sha) is een hashfunctie die data omzet in een unieke hashcode. Dit algoritme wordt onder andere gebruikt voor digitale handtekeningen, het beveilige1
Onderzoekers versturen data van geïsoleerde machine via LED-lampje
Onderzoekers van de Israëlische Ben-Gurion University zijn erin geslaagd een geïsoleerde computer via een LED-lampje te laten communiceren met een drone. Dit maakt het mogelijk informatie van geïsoleerde systemen te versturen naar een externe bron, die deze data vervolgens kan doorsturen aan cybercriminelen of andere aanvallers. Air gapping is ee1



