'Duitsland luisterde Amerikaanse politici niet bewust af'

De Duitse inlichtingendienst BND heeft telefoongesprekken van de Amerikaanse minister John Kerry van Buitenlandse Zaken en zijn voorganger Hillary Clinton afgeluisterd. Dit meldt Der Spiegel. De Duitse politicus Patrick Sensburg van het CDU stelt in een interview met persbureau DPA dat de Amerikaanse politici niet bewust zijn afgeluisterd door de Duitsers.
De onthullingen van de Duitse media zijn opvallend, aangezien Duitsland juist schande sprak van het afluisteren van bondskanselier Angela Merkel door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA. De nieuwe onthullingen tonen echter aan dat ook Duitsland zich schuldig maakt aan het bespioneren van NAVO-bondgenoten. Ook Turkije zou namelijk jarenlang door de BND zijn bespioneerd.
Niet bewust afgeluisterd
Sensburg stelt dat Duitsland echter nooit bewust politici van bevriende staten afluistert. Wel kan het volgens de CDU-politicus voorkomen dat telefoongesprekken per ongeluk worden afgeluisterd op het moment dat buitenlandse politici afreizen naar een 'crisisgebied' dat Duitsland in de gaten houdt.
Sensburg, die onderzoek doet naar de afluisterpraktijken van de NSA in Duitsland, stelt dat het monitoren van dit soort risicogebieden noodzakelijk is voor het werk van de BND. Het zou helaas niet te voorkomen zijn dat hierbij ook telefoongesprekken van politici uit bevriende landen per ongeluk worden opgevangen.
Via: BN de Stem
Meer over
Lees ook
BND bespioneerde ook op eigen houtje bevriende EU-landen
De Duitse inlichtingendienst BND blijkt niet alleen in opdracht van de Amerikanen te hebben gespioneerd bij bevriende landen binnen de Europese Unie, maar ook op eigen houtje allerlei informatie te hebben verzameld. Dit meldt de Mitteldeutsche Zeitung woensdag op basis van anonieme bronnen binnen het Duitse parlement. Al langer is bekend dat de BN1
Cybercrime en spionage grootste bedreigingen voor digitale veiligheid
Cybercriminaliteit en digitale spionage zijn de grootste dreigingen voor de digitale veiligheid in Nederland. Geopolitieke ontwikkelingen, waaronder internationale conflicten of politieke gevoeligheden, hebben grote invloed op deze dreigingen. Publiek-private samenwerking op nationaal en internationaal niveau is hierdoor noodzakelijk voor een goed1
GCHQ wil van iedere internetgebruiker een profiel opstellen
De Britse inlichtingendienst GCHQ heeft met een spionageprogramma zich als doel gesteld een profiel te maken van ‘iedere zichtbare gebruiker op internet’. Om dit mogelijk te maken sloeg de dienst miljarden gegevens op over de online activiteiten van internetgebruikers. Het spionageprogramma draagt de naam ‘Black Hole’ Dit blijkt uit documenten die1


