Equifax aangevallen via oud lek in Apache Struts

Kredietverstrekker Equifax bevestigt dat cybercriminelen zijn database zijn binnengedrongen door een bekende kwetsbaarheid in Apache Struts te misbruiken. Deze kwetsbaarheid werd in maart al door The Apache Software Foundation gedicht, wat betekent dat Equifax deze update niet heeft geïnstalleerd.
Aanvallers wisten medio mei binnen te dringen op systemen van Equifax en gegevens van 143 miljoen Amerikanen te stelen. De aanval werd pas op 29 juli opgemerkt, maar pas in september naar buiten gebracht. Al langer bestond het vermoeden dat hierbij misbruik is gemaakt van een kwetsbaarheid in Apache Struts. Equifax bevestigt nu dat dit het geval is en geeft aan dat hierbij misbruik is gemaakt van de kwetsbaarheid CVE-2017-5638. Deze kwetsbaarheid maakt het mogelijk servers over te nemen waarop Apache Struts-gebaseerde applicaties draaien. Dit beveiligingslek is door The Apache Software Foundation op 6 maart gedicht met behulp van een update.
Equifax is inmiddels tientallen keren aangeklaagd door boze klanten die een schadevergoeding eisen voor het feit dat hun data is gestolen. Ook heeft de Amerikaanse staat Massachusetts inmiddels aangekondigd aan rechtszaak tegen Equifax voor te bereiden. Andere staten waaronder New York, Illinois, Pennsylvania en Connecticut zijn een onderzoek gestart naar het datalek.
Meer over
Lees ook
Northwave en Clember bundelen krachten om dienstverlening te versterken met AI-technologie
Northwave Cyber Security en Clember zijn een partnership aangegaan om de security managementdiensten van Northwave verder te versterken. Door de AI-technologie van Clember slim in te zetten binnen deze dienstverlening, kan Northwave haar klanten nog beter ondersteunen bij het verkrijgen van realtime inzicht
Orange Cyberdefense: Continuous Threat Exposure Management is het slimme alternatief voor eindeloos brandjes blussen
Veel organisaties proberen nog steeds álle kwetsbaarheden met een hoog risicoprofiel te patchen. Dat is niet alleen onhaalbaar, maar ook inefficiënt, zo blijkt uit het onderzoeksrapport Security Navigator 2025 van Orange Cyberdefense. Volgens de onderzoekers is het tijd voor een fundamenteel andere aanpak: Continuous Threat Exposu1
Girona FC kiest voor WatchGuard als officiële cybersecuritypartner
Voetbalclub Girona FC heeft WatchGuard Technologies aangesteld als officiële cybersecurityleverancier. WatchGuard gaat zijn Unified Security Platform inzetten voor de beveiliging van de digitale infrastructuur van de Spaanse voetbalclub.



