Eric Schmidt: 'Data opslaan buiten de VS houdt de NSA zeker niet buiten'

spionage

Microsoft maakte gisteren bekend onder andere Europese gebruikers de mogelijkheid te gaan geven hun data buiten de Verenigde Staten op te slaan. Microsoft wil hiermee gebruikers meer veiligheid bieden tegen de spionagepraktijken van de inlichtingendienst NSA. Eric Schmidt, CEO van Google, stelt echter dat de maatregel van Microsoft geen enkele zin heeft.

Schmidt waarschuwt tegenover BusinessWeek dat het opslaan van data buiten de VS geen enkele garantie is dat de NSA de data niet kan inkijken. Microsoft is en blijft immers een Amerikaans bedrijf, dat dus onder de Amerikaanse wetgeving valt. Het is dan ook niet relevant waar data fysiek is opgeslagen.

Foreign Intelligence Surveillance Act

"Zo ver ik weet zorgt de Amerikaanse wetgeving ervoor dat een Amerikaanse server in een ander land net zo goed onder de Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA) valt", legt Schmidt uit. "Vraag het Microsoft. Misschien hebben zij een maas in de wet gevonden waardoor dit niet het geval is".

Een woordvoerder van Microsoft wilde niet op de uitspraken van de Google-CEO reageren.

Lees ook

Hitachi Data Systems breidt partnership met Symantec uit

Hitachi Data Systems (HDS), een dochteronderneming van Hitachi, sluit een overeenkomst met Symantec voor het leveren van de backupsoftware Symantec NetBackup Enterprise en de archiveringsoftware Enterprise Vault. Hitachi Data Systems heeft de informatiemanagementoplossingen van Symantec geselecteerd vanwege van de bewezen betrouwbaarheid bij het beschermen en opslaan van kritische bedrijfsinformatie in het datacenter. Enterprise-klanten zijn steeds vaker op zoek naar een end-to-end oplossing van een enkele leverancier voor het oplossen van hun problemen rond gegevensbescherming en -retentie.1

Cybercriminelen misbruiken overstap naar IBAN om persoonsgegevens te stelen

Cybercriminelen misbruiken overstap naar IBAN om persoonsgegevens te stelen

Cybercriminelen misbruiken de omschakeling naar IBAN om persoonlijke informatie over slachtoffers te bemachtigen. Nederlanders ontvangen een phishingmail die stelt te helpen met de overstap naar IBAN. De mail heeft als onderwerp 'SEPA: bent u al over? Wacht niet langer en kom in actie!' De mails zijn voorzien van logo's van verschillende Nederland1

Telecomproviders moeten gestolen telefoons vanaf 1 januari 2015 blokkeren

Telecomproviders moeten gestolen telefoons vanaf 1 januari 2015 blokkeren

Smartphones worden vanaf 1 januari 2015 beter beschermd tegen diefstal. Een nieuwe wet verplicht telecomproviders IMEI-nummer van gestolen mobieltjes te blokkeren. Hierdoor worden de apparaten onbruikbaar, wat diefstal van mobiele telefoons moet ontmoedigen. Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie zegt in een reactie op vragen van CDA-Ka1