Erik de Jong Chief Research Officer bij Tesorion

Erik-de-Jong-Chief-research-Officer-van-Tesorion

Tesorion heeft Erik de Jong aangesteld als Chief Research Officer bekend. Erik geeft per 1 november in zijn nieuwe rol leiding aan het CERT, het Red Team en het Threat Intelligence team van Tesorion. Daarnaast richt hij zich op de strategische doorontwikkeling van het portfolio en de propositie van de Nederlandse multidisciplinaire cybersecuritydienstverlener.

Track record in cybersecurity

Erik is een bekend gezicht in de Nederlandse cybersecurity-community. Hij startte zijn carrière op de supportafdeling van McAfee. Daarna maakte hij begin jaren 2000 de overstap naar GOVCERT.NL, waar later het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) uit is ontstaan. In deze periode werkte hij in diverse rollen aan het voorkomen van, herkennen van en reageren op serieuze cybersecurity-incidenten, waaronder de DigiNotar-hack in 2011 en de ontwikkeling van de eerste versie van het ‘Cybersecuritybeeld Nederland’, waarin het NCSC jaarlijks het dreigingslandschap voor Nederland in kaart brengt. 2012 startte hij bij Fox-IT met het opbouwen en structureren van het CERT-team.

In zijn nieuwe rol richt Erik zich onder andere op het verder ontwikkelen van het portfolio van Tesorion en het leiding geven aan de experts die zich bezighouden met incident response, red teaming en threat intelligence. Daarnaast gaat Erik de visie van Tesorion met betrekking tot cybersecurity verspreiden in de markt.

Erik over zijn nieuwe aanstelling: “Bij Tesorion sta ik met één been in de operatie en met het andere in de strategische sturing van het cybersecuritydienstenportfolio. De organisatie heeft daarnaast voor mij de juiste omvang; niet te groot en niet te klein en met nog voldoende flexibiliteit. Daarnaast spreekt de no-nonsense cultuur mij heel erg aan. Ik zie dat er bij Tesorion echt naar elkaar en elkaars ideeën geluisterd wordt. Ik kan niet wachten om samen met het team mooie stappen te zetten, onze klanten te helpen hun cybersecurity naar een hoger niveau te tillen en het verschil te maken in de Nederlandse cybersecuritymarkt.”

Aksel Dorèl, CEO van Tesorion, zegt: “Als groeiende cybersecurityorganisatie zijn wij enorm blij met de impuls die Erik met zijn technische expertise, strategische visie en indrukwekkende energie zal geven aan de volgende groeifase van onze organisatie. Ik ken Erik al jaren uit de cybersecurity-community. Zo waren we beiden betrokken bij de oprichting van Cyberveilig Nederland, de belangenorganisatie voor cybersecurity dienstverleners. Ik kijk ernaar uit om weer met hem samen te werken. Erik zal de juiste brug gaan slaan tussen commercie en de operatie. Door onze interne en externe security-expertise onder Eriks aansturing samen te brengen met ons portfoliomanagement, kunnen wij onze dienstverlening optimaal afstemmen op het actuele dreigingslandschap en de cybersecuritybehoeften van onze klanten.”

 

Meer over
Lees ook
Tanium benoemt Dan Streetman tot CEO

Tanium benoemt Dan Streetman tot CEO

Tanium, een toonaangevend bedrijf voor IT-operations en securitymanagement, benoemt Dan Streetman tot Chief Executive Officer. Orion Hindawi, die medeoprichter en huidige CEO van Tanium is, zal de rol van executive chairman op zich nemen. David Hindawi, medeoprichter van Tanium, wordt voorzitter met emeritaat.

WatchGuard stelt Simon Yeo aan als senior vice president of operations

WatchGuard stelt Simon Yeo aan als senior vice president of operations

WatchGuard Technologies heeft Simon Yeo aangetrokken als de nieuwe senior vice president of operations. In deze rol zal Yeo toezicht houden op de IT-systemen, infrastructuur, security en cloudoperaties.

Marc Jongbloed versterkt per 1 januari van dit jaar als Commercieel Directeur het team van LuteijnMedia.

Marc Jongbloed versterkt per 1 januari van dit jaar als Commercieel Directeur het team van LuteijnMedia.

Marc zal samen met Eric en het huidige salesteam de exploitatie van de succesvolle IT & Telecom platformen ITchannelPRO, DatacenterWorks, InfoSecurity Magazine, CloudWorks, Business en IT en Circulaire-IT verder professionaliseren en uitbouwen.