ESET beveiligt virtuele omgevingen op afstand
De leverancier van securitytools ESET introduceert een nieuwe oplossing voor het op afstand beveiligen van virtuele omgevingen. Het gaat om een combinatie van de nieuwste versie van de Remote Administrator en een nieuw product voor de beveiliging van virtuele omgevingen.
Door het 'agentless' karakter van de oplossing bestaat er geen risico op zogenoemde 'AV-stormen'. Dat zijn pieken in de systeembelasting doordat lokale antivirussoftware, door bijvoorbeeld gelijktijdige scans op virtuele machines, massaal systeembronnen aanspreken op het fysieke hostsysteem.
Mobile Device Management
Een van de features van de Remote Administrator is Mobile Device Management voor iOS. Daarmee biedt het klanten de mogelijkheid om de BYOD-trend volledig te omarmen. Administrators kunnen de beveiligingsinstellingen van iOS-apparaten eenvoudig configureren en beheren naast de andere apparaten in de netwerkomgeving.
"MDM voor iOS is eenvoudig te gebruiken en biedt beheerders de mogelijkheid om mobiele iOS-apparaten te beheren, configureren, op afstand te vergrendelen of zelfs te wissen", zegt Michael van der Vaart, Head of Technology bij ESET Nederland. "Door de toevoeging van deze feature aan onze remote management console biedt de Remote Administrator daadwerkelijk één centrale locatie voor volledig beheer en monitoring."
Vertrouwelijke data beschermen
De Remote Administrator ondersteunt daarnaast ook het nieuwe ESET Virtualization Security voor VMware vShield. Volgens het Magic Quadrant voor x86 Server Virtualisatie Infrastructuur van Gartner uit 2015 wordt ongeveer drie kwart van de x86 server workloads gevirtualiseerd. Virtualisatie biedt talloze voordelen voor organisaties, maar zorgt ook voor allerlei risico’s.
Virtualization Security is ontwikkeld om vertrouwelijke data te beschermen en de meest voorkomende problemen te adresseren van bedrijven die met virtualisatie starten. Denk daarbij aan onbeschermde virtuele servers, de noodzaak om meerdere leveranciers zowel fysieke als virtuele omgevingen te laten beveiligen, mogelijke impact op de prestaties en gecompliceerde licentievraagstukken. "ESET Virtualization Security is ontwikkeld voor virtuele omgevingen, wat betekent dat de GUI-loze appliance eenvoudig is te implementeren, instellen en gebruiken", licht Van der Vaart toe.
Downtime minimaliseren
ESET Remote Administrator biedt daarnaast ook een integratie met de SysInspector. Dat helpt beheerders om beveiligingsincidenten en systeemwijzigingen terug te zoeken voor iedere werkplek. De Remote Administrator is een platform-onafhankelijk management console die op afstand gebruikt kan worden en downtime helpt te minimaliseren terwijl tegelijkertijd beveiligingsacties geautomatiseerd kunnen worden uitgevoerd gebaseerd op dynamische groepen en rollen.
Meer over
Lees ook
Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal
Michaels Stores, een keten van Amerikaanse winkels die hobbyspullen verkoopt, is slachtoffer geworden van grootschalige diefstal van creditcardgegevens. De winkelketen schrijft in een verklaring dat het mogelijk het doelwit is geworden van een cyberaanval en samenwerkt met de autoriteiten om het incident te onderzoeken. De cyberaanval werd in eer1
Nieuwe malware gebruikt Windows om Android-apparaten te infecteren
Een nieuwe vorm van Android-malware dringt smartphones en tablets binnen via Windows-machines. De malware infecteert in eerste instantie de Windows-machine en wacht af tot een Android-smartphone of -tablet met de computer wordt verbonden. Zodra dit gebeurt dringt de malware het mobiele apparaat binnen en nestelt zich in Android. Het gaat om de ma1
Europees Hof: 'Beveiliging van gameconsoles hacken is niet illegaal'
Wie de beveiliging van een spelcomputer hackt is niet persé strafbaar bezig. Dit stelt het Hof van Justitie van de Europese Unie in een zaak die gamefabrikant Nintendo tegen de retailer PC Box aan had gespant. Het Italiaanse PC Box verkoopt volgens Nintendo software waarmee de beveiliging van de Nintendo Wii- en Nintendo DS-spelcomputers kan word1