Europol arresteert 15 personen voor gebruik van RAT’s
Europol maakt bekend 15 personen te hebben opgepakt voor het misbruiken van remote access tools (RAT’s). De gearresteerden worden verdacht van verschillende vormen van cybercrime.
De tieners en jongvolwassenen worden verdacht van het stelen van persoonlijke informatie, uitvoeren van Distributed Denial of Service (DDoS) aanvallen en afpersen van slachtoffers. De verdachten zijn afkomstig uit
De actie is onderdeel van het raamwerk EMPACT, waarbij verschillende Europese opsporingsinstanties een samenwerking zijn aangegaan. De actie werd geleid door Frankrijk. In Estland, Frankrijk, Roemenië, Letland, Italië, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk zijn arrestaties gepleegd.
Meer over
Lees ook
DataExpert kondigt overname Avian Digital Forensics aan
DataExpert kondigt de overname aan van Avian Digital Forensics, een Deens bedrijf gespecialiseerd in digitale recherche- en eDiscovery-technologieën. Met de overname van Avian versterkt DataExpert zijn aanwezigheid in de Scandinavische landen.
Ongebruikelijke aanvalsketen TA577 veroorzaakt NTLM-datadiefstal
Proofpoint identificeerde vorige week een nieuwe aanvalsketen van TA577 die NT LAN Manager authenticatie-informatie steelt. Het cybersecurity bedrijf identificeerde minstens twee campagnes die dezelfde techniek gebruikten voor het stelen van NTLM hashes op 26 en 27 februari 2024.
Proofpoint: rechtshandhaving verstoort LockBit
Het wereldwijde rechtshandhavingsinitiatief voor het verstoren van ransomware-operaties, onder leiding van het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten, is goed nieuws voor cyberverdedigers en organisaties die nog steeds last hebben van de gevolgen van LockBit-infecties.