Europol en European Banking Federation bestrijden samen cybercrime

agreement_ebf2

De European Banking Federation (EBF) en Europol's European Cybercrime Centre (EC3) gaan de samenwerking tussen opsporingsdiensten en de financiële sector versterken. Hierdoor hebben beide partijen een akkoord ondertekend.

EBF is een organisatie waarin een groot aantal financiële instellingen zich hebben verenigd. EC3 brengt op zijn beurt de politiemachten in EU-lidstaten met elkaar in contact. De partijen kunnen hierdoor beide sectoren breed bereiken. De samenwerking tussen de EBF en EC3 moet een positief effect hebben op het voorkomen en bestrijden van toekomstige cybercrime. De partijen willen zich onder andere gaan richten op de steeds geavanceerdere phishingtechnieken en grote diversiteit aan banking trojans.

Belangrijke dag

"Vandaag is een belangrijke dag voor zowel opsporingsautoriteiten als de financiële sector in Europa. We zijn overeengekomen onze samenwerking te verstevigen, waarbij wij nationale wetgeving blijven respecteren. Gezamenlijk willen wij meer mogelijkheden creëren om cybercrime tegen de financiële sector te voorkomen, vervolgen en verstoren. Dit is meer dan alleen een ceremonieel gebaar. We bouwen een vertrouwde relatie op met als doel tastbare resultaten te behalen die het leven van criminelen bemoeilijkt en het leven van de financiële sector en zijn gebruikers vereenvoudigt", zegt Troels Oerting, hoofd van de EC3.

"Onze leden werken al nauw samen met nationale opsporingsinstanties om financiële cybercrime aan te pakken. Onze samenwerking met Europol voegt aan dit belangrijke werk een Europese dimensie toe. Internationale samenwerking tussen banken en opsporingsinstanties is essentieel aangezien cybercriminelen geen landsgrenzen respecteren", voegt Wijs Mijs, Chief Executive van de EBF, hier aan toe.

Lees ook
Makers van Bitcrypt-ransomware blunderen door zwakkere encryptie te gebruiken

Makers van Bitcrypt-ransomware blunderen door zwakkere encryptie te gebruiken

De cybercriminelen achter de Bitcrypt-ransomware hebben een flinke blunder gemaakt. De nieuwe ransomware versleutelt data op computers en eist vervolgens losgeld. Door een fout van de cybercriminelen is de data echter gewoon te redden zonder losgeld te betalen. Wie geïnfecteerd wordt met Bitcrypt krijgt de boodschap te zien dat zijn data is versle1

OS X-gebruikers zijn kwetsbaar voor man-in-the-middle-aanvallen

OS X-gebruikers zijn kwetsbaar voor man-in-the-middle-aanvallen

Een ernstig beveiligingsgat in het Apple's Mac-besturingssysteem OS X zorgt ervoor dat gebruikers kwetsbaar zijn voor man-in-the-middle-aanvallen. OS X blijkt door een fout in de code SSL-certificaten niet goed te controleren en onterecht goed te keuren. Apple meldde in eerste instantie dat het beveiligingsgat op het mobiele besturingssysteem iOS1

T-Systems lanceert Cloud Integration Center

T-Systems lanceert Cloud Integration Center

T-Systems breidt zijn Enterprise Marketplace uit met een Cloud Integration Center. Met deze verbeterde IT-omgeving beheren zakelijke klanten diverse private en public cloud-omgevingen op één plek. Ook biedt deze oplossing de mogelijkheid om public cloud-applicaties eenvoudig naar de veilige private cloud te verplaatsen en te integreren met de best1