Fox-IT beveiligt NAVO-top 2025 als IT-securitypartner

fox-it

Cybersecurityspecialist Fox-IT, onderdeel van de NCC Group, heeft opgetreden als IT-beveiligingspartner van de NAVO-top 2025 in Den Haag. Het uiterst complexe karakter van dit project bracht de unieke krachten en capaciteiten van Fox-IT samen, volledig in lijn met de missie van NCC Group om een veiligere digitale toekomst te creëren.

Pyke van Koutrik, IT-projectmanager bij Buitenlandse Zaken, verklaarde: "Cybersecurity was een topprioriteit voor de NAVO-top 2025. De digitale dreiging is de afgelopen jaren aanzienlijk toegenomen, dus hadden we een IT-beveiligingspartner nodig die vooroploopt. We hebben Fox-IT gekozen vanwege hun nauwe samenwerking met Nederlandse en internationale inlichtingendiensten. Hun aanpak was precies wat we nodig hadden: geen standaardoplossing, maar experts op de vloer met jarenlange ervaring.”

Het beveiligen van de NAVO-top vormde een unieke en complexe uitdaging. De dreigingsomgeving werd gekenmerkt door zowel de geavanceerde methoden als de vastberadenheid van potentiële aanvallers. Van cloud infrastructuur tot fysieke toegangscontrole, gebouwbeheersystemen en mediadistributiesystemen — alles kon een doelwit zijn voor kwaadwillenden. Fox-IT was intensief betrokken bij het analyseren van aanvalspaden en het minimaliseren van het aanvalsoppervlak om deze systemen te beveiligen.

Hoewel de complexiteit uitzonderlijk was, kon Fox-IT deze aanpakken door hun gebruikelijke werkwijze toe te passen: beveiliging afstemmen op de specifieke context en behoeften van de NAVO-top. Dit stelde Fox-IT in staat om een beveiligingsniveau van wereldniveau te leveren, terwijl ze dezelfde principes toepasten die ook gelden voor organisaties met minder extreme dreigingen, en dat op een kosteneffectieve manier.

Christo Butcher, strategisch consultant bij Fox-IT, voegt toe: "Het verdedigen van de NAVO-top 2025 tegen geavanceerde dreigingen is een hoogtepunt in onze carrière. De technische uitdagingen waren aanzienlijk, gezien het unieke aanvalsoppervlak — zowel digitaal als fysiek — en de zeer geavanceerde dreigingen. Wat deze missie extra betekenisvol maakte, was het hybride karakter en de samenwerking met veiligheidsdiensten. We leverden een robuust pakket aan beveiligingsdiensten, wat we hadden gestructureerd binnen een strategisch beveiligingsmodel dat we speciaal voor de top hebben ontwikkeld."

Om de uitdagingen het hoofd te bieden, zette Fox-IT een multidisciplinair team in. Dit omvatte op maat gemaakte monitoring vanuit een Security Operations Center (SOC) op locatie, een snel inzetbaar Computer Emergency Response Team (CERT) ter plaatse, en continue red teaming om de verdediging te testen. Fox-IT ontwierp hiervoor een specifiek strategisch beveiligingsmodel voor de NAVO-top.

Mike Maddison, CEO van NCC Group, verklaarde: "Met de NAVO-top 2025 in Nederland was Fox-IT de logische keuze als IT-beveiligingspartner. Met 25 jaar ervaring zowel in de publieke als in de private sector vormt Fox-IT een vaste waarde in de Nederlandse cyberweerbaarheid. Bij Fox-IT en NCC Group zijn we enorm trots dat we een succesvol digitaal verdedigingsprogramma hebben geleverd voor een cruciale mondiale veiligheidstop, in een tijd van toenemende internationale spanningen. We bouwen aan een veiligere digitale toekomst. Onze bijdrage aan de NAVO-top weerspiegelt dat."

Het werk tijdens de NAVO-top onderstreept de toewijding van Fox-IT om te beschermen wat het meest belangrijk is — zelfs onder de meest veeleisende en risicovolle omstandigheden.

Meer over
Lees ook
Proofpoint 2022 Human Factor Report: cybercriminelen zijn creatief geworden

Proofpoint 2022 Human Factor Report: cybercriminelen zijn creatief geworden

Proofpoint, een toonaangevend cybersecurity- en compliance-bedrijf, presenteert zijn jaarlijkse Human Factor-rapport. Hierin wordt inzicht gegeven in de drie belangrijkste aspecten van gebruikersrisico's: kwetsbaarheid, aanvallen en privileges. Het rapport laat ook zien dat cybercriminelen op steeds creatievere wijze proberen om de menselijke kwet1

Nationale Cybersecurity Monitor 2022

Nationale Cybersecurity Monitor 2022

De laatste cybersecurity monitor dateert van twee jaar geleden, december 2019. In de tussentijd is er veel gebeurd. Heel veel. We hebben een pandemie zien ontstaan en schudden deze nu, twee jaar later, eindelijk van ons af. Inmiddels zijn we alweer een nieuwe grote crisis ingerold, met de invasie van Rusland in de Oekraïne. Is het toeval dat in de1

RST Zorgverleners kiest voor veilige communicatie van Zivver

RST Zorgverleners kiest voor veilige communicatie van Zivver

Zivver, leider op het gebied van veilige communicatieoplossingen, maakt bekend dat RST Zorgverleners heeft gekozen voor Zivver’s veilig communicatieplatform. Hierdoor kunnen alle werknemers op veilige en gebruiksvriendelijke wijze privacygevoelige informatie delen met de zorgketen.