'Gebruik van privé e-mailaccounts is grootste bedreiging voor datasecurity'

Eén van de grootste bedreigingen voor de cybersecurity van medewerkers is het gebruik van persoonlijke e-mailaccounts, verwijderbare opslag en cloudopslagdiensten om kritieke bedrijfsdata te verplaatsen. Dit stelt althans GlobalSCAPE.
Onderzoek van het beveiligingsbedrijf wijst uit dat maar liefst 63 procent van de medewerkers toegeeft in de afgelopen twaalf maanden werkbestanden te hebben verzonden via een privé e-mailaccount. Bijna de helft van respondenten geeft zelfs aan bijna wekelijks via onveilige kanalen bedrijfsdata te verplaatsen. 80 procent van alle medewerkers die gevoelige data via privé e-mailaccounts versturen doen dit tenminste één keer per maand.
Bedrijfsdata in gevaar brengen
De resultaten geven aan hoe vaak medewerkers onveilige kanalen kiezen om gevoelige data te versturen. Dit is een groot probleem, aangezien medewerkers hiermee bedrijfsdata in gevaar brengen. De werknemers loggen immers ook vanaf hun privé-apparaten in op het e-mailaccount, terwijl deze apparaten geïnfecteerd kunnen zijn met malware. Indien dit het geval is kan het e-mailaccount in verkeerde handen vallen, inclusief alle data die ooit via het account is verzonden.
Privé e-mailaccounts zijn echter niet de enige wijze waarop medewerkers gevoelige bedrijfsdata verplaatsen. 63 procent van de respondenten bekende hier wel eens verwijderbare opslagschijven zoals USB-sticks voor gebruikt te hebben. 45 procent heeft gevoelige bedrijfsdata geupload naar consumentenwebsites als Dropbox. 30 procent van de medewerkers heeft cloudopslagdiensten gebruikt om werk-gerelateerde data mee te kunnen nemen naar een andere locatie.
Organisaties lopen achter
De oorzaak van het probleem zou deels bij de IT-afdeling liggen. "De behoefte van het personeel om informatie te kunnen delen neemt vandaag de dag razendsnel toe. De meeste organisaties kunnen deze ontwikkeling niet bijhouden", aldus James Bindseil, CEO van GlobalSCAPE. "Werknemers verwachten en hebben behoefte aan directe toegang tot informatie en de mogelijkheid data met één druk op de knop zowel op te slaan als te verzenden. Op het moment dat interne technologie en tools tekort schieten vinden werknemers altijd wel een andere oplossing". Deze oplossing bestaat helaas vaak uit onveilige tools die bedrijfsdata in gevaar kunnen brengen.
Meer over
Lees ook
Northwave en Clember bundelen krachten om dienstverlening te versterken met AI-technologie
Northwave Cyber Security en Clember zijn een partnership aangegaan om de security managementdiensten van Northwave verder te versterken. Door de AI-technologie van Clember slim in te zetten binnen deze dienstverlening, kan Northwave haar klanten nog beter ondersteunen bij het verkrijgen van realtime inzicht
Omdia: Genetec vergroot marktaandeel toegangscontrole software
Volgens nieuw onderzoek van Omdia over de stand van zaken van toegangscontrole, het 2025 Access Control Report, heeft Genetec haar aandeel in de wereldwijde toegangscontrole software markt verder uitgebreid, waarmee het zijn wereldwijde tweede positie behoudt.
SoftwareOne lanceert Managed SOC Service op basis van CrowdStrike Falcon Complete Next-Gen MDR
SoftwareOne kondigt vandaag de lancering aan van zijn Managed SOC (Security Operations Center) dienst, gebaseerd op CrowdStrike Falcon Complete Next-Gen MDR, de managed detection and response-oplossing van CrowdStrike. Deze wordt ondersteund door het AI-native CrowdStrike Falcon platform en de expertise van beveiligingsspecialisten.



