Google koopt bedrijf achter geluid-gebaseerde authentificatietechnologie
Google neemt een start-up over die zich richt op geluid-gebaseerde authentificatie. Het is niet bekend hoeveel Google voor SlickLogin heeft betaald.
SlickLogin werkt aan een technologie die gebruikers de mogelijkheid geeft via een geluid met lage toonfrequentie zichzelf te identificeren op websites. Het geluid wordt gecreëerd door een speciale app die gebruikers op hun smartphone installeren. De gebruiker lanceert simpelweg de app, klikt op een knop en houdt de smartphone voor de microfoon van de computer om in te loggen op veilige websites.
Geluid verandert continu
De nieuwe technologie moet zeer veilig worden. De oprichters Or Zelig, Eran Galili en Ori Kabeli zeggen tegen TechCrunch dat het geluid waarmee gebruikers zich identificeren continu veranderd. Het gecreëerde geluid is afhankelijk van onder andere de locatie van de gebruiker en het tijdstip op de dag.
Het systeem moet eenvoudig te implementeren zijn in websites. De oprichters stellen dat websitebouwers slechts enkele regels met code hoeven toe te voegen aan hun website om gebruikers met het geluidgebaseerde systeem te laten inloggen.
Meer over
Lees ook
Autodieven hacken steeds vaker de beveiliging van auto's
Dieven zijn steeds vaker in staat de elektronische beveiliging van auto's te hacken. Vooral internationaal opererende criminelen groepen zouden achter het kraken van de beveiliging zitten. De gelegenheidsdief is tegenwoordig nagenoeg verdwenen. Dit meldt de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit (AVc) aan het persbureau ANP. Bendes zouden bestaan1
Google looft 2,7 miljoen dollar uit voor gaten in Chrome OS
Google is op zoek naar beveiligingsgaten in zijn besturingssysteem Chrome OS. Het bedrijf organiseert daarom al een aantal jaar de jaarlijks Pwnium-wedstrijd, waarin hackers worden uitgedacht onder andere dit besturingssysteem te kraken. Het bedrijf looft tijdens de wedstrijd in totaal 2,7 miljoen dollar aan prijzengeld uit voor opgespoorde kwetsb1
Eric Schmidt: 'Data opslaan buiten de VS houdt de NSA zeker niet buiten'
Microsoft maakte gisteren bekend onder andere Europese gebruikers de mogelijkheid te gaan geven hun data buiten de Verenigde Staten op te slaan. Microsoft wil hiermee gebruikers meer veiligheid bieden tegen de spionagepraktijken van de inlichtingendienst NSA. Eric Schmidt, CEO van Google, stelt echter dat de maatregel van Microsoft geen enkele zin1




