Gratis tool maakt opzetten van phishing aanvallen kinderlijk eenvoudig

Een nieuwe online tool maakt het voor aanvallers zeer eenvoudig een phishing aanval op te zetten. Aanvallers selecteren simpelweg een dienst waarvan zij een nagemaakte inlogpagina willen serveren aan slachtoffers, waarna deze inlogpagina door de tool wordt gegenereerd.

De tool heet ‘Fake-Game’ en is ontdekt door onderzoekers van beveiligingsbedrijf Fortinet. Fake-Game zou inmiddels bijna een jaar beschikbaar zijn. In deze periode zouden 60.000 gebruikers gezamenlijk bijna 700.000 wachtwoorden hebben gestolen met behulp van de dienst.

Fake-Game neemt phishers werk uit handen

Fake-Game is ontwikkeld om aanvallers al het werk uit handen te nemen bij het opzetten en uitvoeren van een phishing aanval. Zo genereert de dienst niet alleen nagemaakte inlogpagina’s, maar host deze ook automatisch. Aanvallers hoeven hierdoor uitsluitend de URL naar de inlogpagina te verspreiden onder slachtoffers om een aanval te starten. Daarnaast verzamelt de tool automatisch alle wachtwoorden die slachtoffers invoeren op de nagemaakte inlogpagina. Ook bevat Fake-Game links naar websites waar gestolen inloggegevens te koop kunnen worden aangeboden.

De dienst is gratis te gebruiken, maar heeft wel een aantal betaalde functionaliteiten. Voor een tarief van 3,50 dollar per maand of 7,12 dollar per drie maanden krijgen gebruikers een premium account. Dit account geeft niet alleen toegang tot inloggegevens die gebruikers zelf buitmaken, maar ook tot gegevens die gratis gebruikers hebben buitgemaakt. Daarnaast worden inloggegevens die premium gebruikers via Fake-Game stelen afgeschermd en niet gedeeld met andere gebruikers.

Via Fake-Game kunnen phishingsites worden opgezet voor allerlei online diensten (bron: Fortinet)

 
Meer over
Lees ook
Jamf Security 360-rapport 2025

Jamf Security 360-rapport 2025

Jamf, de standaard in het beheren en beveiligen van Apple in werkomgevingen, heeft zijn jaarlijkse Security 360-rapport uitgebracht, met aparte analyses voor mobiele (iOS en Android) en macOS-omgevingen. Het rapport belicht de risico's waar organisaties mee te maken hebben en biedt inzichten voor securityleiders

E-mailfraude op de loer in aanloop naar piek boekingsseizoen

E-mailfraude op de loer in aanloop naar piek boekingsseizoen

Proofpoint, Inc onthult in nieuw onderzoek dat 80% van de top reiswebsites* in Nederland hun basis cybersecuritymaatregelen niet op orde hebben. Hierdoor loopt meer dan driekwart van de Nederlandse vakantiegangers risico op e-mailfraude. Deze bevindingen zijn gebaseerd op de Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance (DMARC)

KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link

KnowBe4-rapport: zonder training klikt gemiddeld één op drie medewerkers op phishing-link

KnowBe4 presenteert het Phishing by Industry Benchmarking Report 2025. Dit rapport meet het Phish-prone Percentage (PPP) - het percentage werknemers dat geneigd is om te vallen voor phishing of andere social engineering-aanvallen. Hoe hoger dit percentage, hoe groter het risico dat een organisatie slachtoffer wordt