Grootste Europese cybersecurity-oefening ooit gaat van start

Europa is vandaag begonnen met haar grootste cybersecurity-oefening ooit. Ruim 200 Europese organisaties en 400 Europese security-professionals nemen deel aan Cyber Europe 2014.
Cyber Europe 2014 gaat de cyberbeveiliging van Europa op de korrel nemen. De oefening bestaat uit allerlei testen en simulaties om dit te kunnen testen. Zo worden bestaande mechanismen om te reageren op een Europese cybercrisis onder de loep genomen en bestaande samenwerkingsverbanden getest. De oefening moet inzichtelijke maken welke impact een cybercrisis heeft op de Europese samenleving.
Daarnaast wordt tijdens de oefening onderzocht op welke wijzen de samenwerking tussen de private en publieke sector op het gebied van cyberbeveiliging kunnen verbeteren. Ook heeft Cyber Europe 2014 tot doel de samenwerking tussen en mogelijkheden van Europese landen te verbeteren.
Meer over
Lees ook
Fortinet rapport: cybersecuritywerving stagneert mede door interne weerstand bij organisaties
Fortinet heeft het 2026 Global Cybersecurity Skills Gap Report gepubliceerd. Hierin zijn uitdagingen voor organisaties onderzocht, zoals de worsteling met het voortdurende tekort aan personeel met actuele cybersecurity-vaardigheden en het steeds veranderende dreigingslandschap.
NCSC: Residential proxies en hun grote impact op de digitale veiligheid in Nederland
Het NCSC adviseert om terughoudend te zijn met het gebruik van residential proxies, zowel als afnemer van de diensten hiervoor als ook in de 'verkoop' van eigen systemen of internetverbindingen. Ook moeten consumenten, bedrijven en organisaties waakzaam zijn.
Deloitte: Vijf paradoxen bepalen de toekomst van cyber
Uit het Deloitte-onderzoek “ The Global Future of Cyber Survey” blijkt dat organisaties wereldwijd aanzienlijke stappen hebben gezet in hun cyberweerbaarheid, maar dat er tegelijk hardnekkige tegenstrijdigheden bestaan die de echte weerbaarheid ondermijnen.



