Hackers lekken Software Development Kit Xbox One

Een groep hackers heeft de Software Development Kit (SDK) van Microsoft’s Xbox One op internet vrijgegeven. De groep dreigt daarnaast een aantal nog niet gelanceerde games voor de gameconsole uit te laten lekken.
De hack is opgeëist door de hackersgroeps H4LT, die op Twitter te vinden is als @notHALT. De SDK die door de groep is uitgelekt is afkomstig uit november 2014 en bestaat uit zowel ontwikkeltools, documentatie als firmware. De hackers tellen dat de SDK het mogelijk maakt homebrew apps te ontwikkelen voor de Xbox One. De website Se7enSins stelt de SDK in handen te hebben en meldt dat deze samenwerkt met Microsoft Visual Studio 2012. De SDK zou alleen op 64-bit computers kunnen worden gebruikt.
7 van de 8 kernen
De SDK geeft interessante inzichten in de werkwijze van Microsoft. Zo blijkt Microsoft ontwikkelaars in staat te stellen 7 van de 8 kernen van de CPU te gebruiken. Voorheen hadden ontwikkelaars toegang tot 6 van de 8 kernen. Dit verklaart mogelijk waarom een aantal spellen op de Xbox One beter lijken te presteren dan op de PlayStation 4.
H4LT stelt contact te hebben gezocht met Lizard Squad, de hackersgroep die tijdens de feestdagen zowel Xbox Live als PlayStation Network onbereikbaar maakte. H4LT zou Lizard Squad om hulp hebben gevraagd bij het uitvoeren van stresstesten op de servers die de hackersgroep in handen heeft. Indien Lizard Squad bereid is hieraan mee te werken wil H4LT een reeks niet gelanceerde games voor de Xbox One laten uitlekken. Het zou hierbij onder andere gaan om Halo 5.
Meer over
Lees ook
TA488 richt zich op Outlook met weer een half-click-exploit
Op 22 juli 2026 (de dag voorafgaand aan de gezamenlijke publicatie van Proofpoint en de NSA) startte dreigingsactor TA488 een nieuwe aanvalsgolf waarbij misbruik werd gemaakt van een cross-site scripting (XSS)-kwetsbaarheid, CVE-2026-42897, in Outlook Web Access (OWA).
TA4922: de vermoedelijke Chinese criminele organisatie breidt zich wereldwijd uit
TA4922 voert momenteel meer unieke campagnes uit dan elke andere cybercriminele actor in de dreigingsdata van Proofpoint. Dit wijst op een hoog operationeel tempo, een breed scala aan lokmiddelen en meerdere doelstellingen
Proofpoint lid Europol EC3’s adviesgroep voor internetveiligheid
Proofpoint is toegelaten als lid van Europol's European Cybercrime Centre (EC3) Advisory Group on Internet Security (AGIS). De groep levert strategische expertise, inlichtingen en operationele inzichten.



