Hackers misbruiken onwaakzaamheid over bekende kwetsbaarheid in netwerktijdprotocol

klok

Sommige kwetsbaarheden worden zo weinig misbruikt dat eigenlijk niemand er aandacht aan besteed. Een voorbeeld hiervan is NTP-servers. Cybercriminelen hebben onverwachts een flinke hoeveelheid aanvallen op netwerktijdprotocol (NTP)-servers uitgevoerd, waardoor zij allerlei servers van grote bedrijven konden neerhalen.

Symantec meldt een plotselinge piek in de hoeveelheid aanvallen op NTP-servers gedetecteerd te hebben. De aanvallen hadden volgens het bedrijf eenvoudig voorkomen kunnen worden, maar dat niemand was op dergelijke cyberaanvallen bedacht. Aanvallen op NTP-servers komen dan ook nauwelijks voor.

Netwerktijdprotocol

Het netwerktijdprotocol is een protocol dat systemen in een netwerk synchroniseert met dezelfde klokinformatie. De klok op ieder systeem loopt hierdoor gelijk. Aanvallers kunnen misbruik maken van servers met het netwerktijdprotocol door een grote hoeveelheid aanvragen te versturen naar de gebruikte tijdbronnen. Deze tijdbronnen reageren op de verzoeken en overspoelen de server vervolgens met een grote hoeveelheid data. De server wordt hierdoor onbereikbaar. De aanval is vergelijkbaar met een DDoS-aanval.

Aanvallen op het netwerktijdprotocol kunnen eenvoudig worden voorkomen. Beheerders kunnen hun servers beschermen door het netwerktijdprotocol dat zij gebruiken te updaten naar 4.2.7. In deze versie is het commando dat aanvallers misbruiken simpelweg verwijderd.

Lees ook
Nieuwe beveiliging Snapchat in slechts half uur gekraakt

Nieuwe beveiliging Snapchat in slechts half uur gekraakt

Snapchat wil voorkomen dat bots accounts kunnen registeren bij het sociale netwerk. Het bedrijf lanceerde daarom begin deze week een nieuwe beveiliging. Gebruikers moeten voortaan bij het registreren van een account alle afbeeldingen aanklikken waarop het silhouet van het Snapchat-logo wordt getoond. Helaas voor Snapchat is een beveiligingsonderzo1

A10 Thunder TPS Series-appliances beschermen tegen zware DDoS-aanvallen

A10 Thunder TPS Series-appliances beschermen tegen zware DDoS-aanvallen

A10 Networks lanceert de A10 Thunder TPS Series. De security appliances bieden netwerkbrede bescherming tegen zware DDoS-aanvallen. Bedrijven kunnen met de appliances de beschikbaarheid en kwaliteit van zowel bedrijfskritische internetverbindingen en publieke websites verbeteren. De A10 Thunder TPS Series is gebaseerd op de DDoS-functionaliteit d1

Hackers kunnen Chrome-gebruikers afluisteren via de ingebouwde microfoon

Hackers kunnen Chrome-gebruikers afluisteren via de ingebouwde microfoon

Cybercriminelen kunnen gebruikers van de webbrowser Google Chrome afluisteren. Het afluisteren vindt plaats via een verborgen pop-up venster, dat niet zichtbaar is voor gebruikers. Het probleem is ontdekt door de ontwikkelaar Tal Ater, die stelt dat bug in september aan Google te hebben gerapporteerd. Google heeft tot nu toe echter geen fix uitge1