Hackers stelen gegevens van 350.000 gebruikers van Avast-forum

Een pijnlijke situatie voor het Tsjechische anti-virusbedrijf Avast. Cybercriminelen hebben ingebroken op het forum van het bedrijf en zijn er met de gegevens van ruim 350.000 gebruikers vandoor gegaan. Zowel gebruikersnamen, gehashte wachtwoorden en e-mailadressen zouden in handen zijn gevallen van de aanvallers.

De inbraak vond plaats op het forum van Avast. Alleen forum-gebruikers zijn dan ook getroffen door de cyberaanval. Avast-klanten die geen gebruik maken van het forum lopen dus geen risico. De wachtwoorden zijn gehasht opgeslagen en hierdoor niet zo maar in te zien door de cybercriminelen. Het beveiligingsbedrijf wil echter geen risico's nemen en heeft direct alle wachtwoorden van forum-gebruikers gereset om misbruik te voorkomen.

Betaalgegevens, financiële gegevens en licenties

Avast zegt dat 0,2% van de 200 miljoen Avast-gebruikers zijn getroffen door het cyberincident. Het bedrijf benadrukt dat betaalgegevens, financiële gegevens of licenties zijn buitgemaakt.

Avast stelt nog niet te weten hoe de cybercriminelen het third-party softwareplatform achter het forum hebben weten te kraken. Wel denkt Avast de hack direct nadat deze plaats vond te hebben gedetecteerd.

 
Lees ook
Fortinet: realtime detectie van cloudbedreigingen is vaak stuikelblok

Fortinet: realtime detectie van cloudbedreigingen is vaak stuikelblok

Het Fortient 2025 State of Cloud Security Report biedt waardevolle inzichten en praktische strategieën voor het beveiligen van hybride en multicloudomgevingen. Download hier het volledige rapport.

KnowBe4 publiceert Q3 2024 Phishing-rapport: QR-code phishing wint terrein

KnowBe4 publiceert Q3 2024 Phishing-rapport: QR-code phishing wint terrein

KnowBe4, het cybersecurityplatform op het gebied van human risk management, presenteert het Phishing-rapport over het derde kwartaal van 2024. Dit rapport werpt een blik op de meest aangeklikte e-mailonderwerpen uit gesimuleerde phishingtests. Uit de onderzoeksresultaten blijkt een toename van phishingcampagnes die gebruikmaken van QR-codes.

Orange Cyberdefense: interne dreigingen en veranderende aanvalspatronen domineren

Orange Cyberdefense: interne dreigingen en veranderende aanvalspatronen domineren

Verkeerd gebruik van IT-middelen door medewerkers, ofwel ‘misuse’, vormt inmiddels een bijna net zo grote cyberdreiging als hackers. Dat blijkt uit het Security Navigator 2025-rapport van Orange Cyberdefense. De data uit dit rapport onthullen vijf essentiële aandachtspunten van nu.