Huiszoekingen in drie Europese landen in actie tegen bankfraude
Tien woningen in Duitsland, Letland en Groot-Britannië zijn door de politie onderzocht in een actie tegen bankfraude. Bij de actie zijn drie personen opgepakt.
De actie was gericht op een groep die ervan wordt verdacht online bankgebruikers uit Duitsland te hebben opgelicht. Hierbij is volgens de politie gebruik gemaakt van phishingaanvallen op slachtoffers te overtuigen hun wachtwoorden voor online bankaccounts af te staan. Daarnaast zouden de verdachten erin zijn geslaagd gedupliceerde SIM-kaarten van slachtoffers in handen te krijgen. Met behulp van deze SIM-kaarten zouden de aanvallers SMS-berichten van banken hebben onderschept. Hierdoor kregen zij autorisatiecodes in handen die nodig zijn om transacties goed te keuren.
De hoofdverdachte in de zaak is een 34-jarige man uit Wit-Rusland die in februari al werd opgepakt in Frankfurt. Daarnaast wordt ook een 27-jarige man met zowel een Kazachs als Duits paspoort opgepakt, evenals een 47-jarige Moldaviër die woonachtig is in Londen.
Meer over
Lees ook
Menselijke fouten blijven de achilleshiel van cybersecurity
CISO's hebben te maken met verschillende uitdagingen zoals de gevolgen van de pandemie, waaronder de populariteit van het hybride werken en een recordverloop van werknemers. Ook de grotere afhankelijkheid van cloudtechnologie, een mobiel personeelsbestand en een groeiend aantal onlinevijanden die AI-technologieën gebruiken, maken het voor CISO's e1
WatchGuard: explosieve stijging in evasive malware
Hoewel het totale aantal malware-detecties dit kwartaal met 24% is gedaald, laat het nieuwste Internet Security Report (ISR) van WatchGuard Technologies een stijging van 168% in evasive malware zien. Deze geavanceerde bedreigingen ontwijken traditionele detectiemethoden, waardoor de impact op bedrijven wereldwijd groot is. Dit rapport van het twee1
EU raad neemt Cyber Resilience Act (CRA) aan
De Cyber Resilience Act (CRA) is afgelopen vrijdag door de EU raad aangenomen. De verordening benoemt de cyberbeveiligingseisen voor producten met digitale elementen, om bepaalt dat producten, zoals thuiscamera's, koelkasten, tv's en speelgoed, veilig zijn voordat ze op de markt worden gebracht.