Indo IT Club en Booleans bundelen krachten tijdens Makan Makan event
Verbinding en kennisdeling in Cyber Security
Op donderdag 13 februari organiseerde de Indo IT Club in samenwerking met Booleans het Makan Makan event, waar meer dan 70 cybersecurityprofessionals samen kwamen om kennis te delen over de nieuwste ontwikkelingen in Identity & Access Management (IAM).
Booleans, als onafhankelijke IAM-specialist en adviseur, deelde inzichten over de toekomst van digitale identiteiten, met onderwerpen als het gebruik van digitale wallets. Met een ID-Wallet kunnen mensen straks hun persoonlijke gegevens veilig gebruiken en delen. Op grond van de herziene eIDAS-verordening, is er voor burgers die dat willen meer mogelijkheid om regie te hebben over hun eigen data en wordt dataminimalisatie afgedwongen.
Daarnaast was er aandacht voor de vooruitgang in biometrische authenticatie, zoals vingerafdruk- en gezichtsherkenning, welke verder geïntegreerd worden in IAM-oplossingen.
Ook de integratie van AI en machine learning kwam aan bod. Slimme systemen zullen real-time afwijkingen detecteren, automatische reacties op potentiële inbreuken uitvoeren en toegangsnoden voorspellen op basis van gedrag en rol. Dit verhoogt de efficiëntie, vermindert menselijke fouten en gaat frauduleuze activiteiten tegen.
Tevens werd ingegaan op de impact van nieuwe wet- en regelgeving zoals NIS2 en hoe organisaties compliant kunnen blijven in een steeds veranderend dreigingslandschap.
Kennisdeling en transparantie staan centraal bij zowel de Indo IT Club als Booleans. "Cybersecurity draait niet alleen om technologie, maar vooral om vertrouwen en samenwerking. Door open kennisuitwisseling helpen we organisaties zich beter voor te bereiden op de uitdagingen van morgen.",aldus Rob Ojevaar, CEO, Booleans.
Naast het delen van expertise heeft dit event ook een maatschappelijke insteek. Tijdens de avond werd aandacht gevraagd voor twee goede doelen: Bali Street Mums, een initiatief dat straatmoeders en kinderen in Bali ondersteunt, en IT4Kids, een organisatie welke opkomt voor kinderen die om persoonlijke redenen niet kunnen sporten. Dit doen ze door het inzamelen en verkopen van oude IT-apparatuur, zoals laptops.
Onder het genot van een Indische rijsttafel werd niet alleen kennis gedeeld, maar ook de kracht van verbinding gevierd. Daarnaast werd dit eetfestijn omlijst met livemuziek van de Makan Makan House Band. "Samen eten, muziek maken en samen leren brengt mensen dichter bij elkaar. Het is deze combinatie van kennis, cultuur, gemeenschap en maatschappelijke impact die ons event zo bijzonder maakt." zegt Sergio Fickel, co-founder Indo IT Club.
Meer over
Lees ook
De rol van de CISO als Gids in Risico's
Op 26 september van 14:00 tot 15:00 bespreken de tafelgasten in de vijfde aflevering van T-Talks hoe de CISO vanuit zijn ervaring met het beoordelen en prioriteren van cyberrisico’s een gids kan zijn voor de organisatie bij het navigeren door het dreigingslandschap.
Hack the Boat
Op donderdag 19 september staat het vierde FERM Port Cyber Café van 2024 op de kalender. Het onderwerp? Dat hebben jullie bepaald! Na de poll van vorige maand zijn we uitgekomen op Hack The Boat.
Europa's grootste IT-beveiligingsevenement voor de 15e keer in Neurenberg
Voor de 15e keer zal het it-sa Expo&Congress van 22 tot 24 oktober het Exhibition Centre Nürnberg omtoveren tot de “Thuisbasis van IT-beveiliging”. Met meer dan 800 verwachte exposanten in vier hallen en een uitgebreid forum- en congresprogramma is het evenement dit jaar het grootste tot nu toe. Het it-sa Expo&Congress bes1