IOActive: 'Beveiliging SATCOM-terminals is zo lek als mandje'

De beveiliging van satelliet communicatie (SATCOM) laat te wensen over. Een groep beveiligingsspecialisten van IOActive heeft een lijst samengesteld van kwetsbaarheden in de meest gebruikte Inmarsat en Iridium SATCOM-terminals.
De lijst is gepubliceerd in de whitepaper 'A Wake-up Call for SATCOM Security'. "De kwetsbaarheden bestaan onder andere uit gaten die op backdoors lijken, hardcoded inloggegevens, ongedocumenteerde en/of zwakke protocollen en zwakke encryptie-algoritmen. Naast ontwerpfouten heeft IOActive ook een aantal features in apparaten aan het licht gebracht die duidelijke beveiligingsrisico's vormen", schrijft Ruben Santamarta, Principal Security Consultant bij IOActive.
Vitale rol
"SATCOM speelt een vitale rol in het wereldwijde telecommunicatiesysteem. We leven in een wereld waar een constant toenemende stroom van digitale data tussen verschillende continenten stroomt. Het is duidelijk dat zij die het communicatieverkeer onder controle hebben in het voordeel zijn. De mogelijkheid verkeer te ontregelen, inspecteren, aanpassen of omleiden levert de waardevolle kans op om surveillance of cyberaanvallen uit te voeren", aldus Santamarta.
IOActive werkt op dit moment zeker met het CERT Coordination Center, Inmarsat en Iridium om de beveiliging van de SATCOM-terminals te verbeteren. Het bedrijf maakt details die noodzakelijk zijn om misbruik te kunnen maken van de kwetsbaarheden voorlopig dan ook niet bekend. IOActive geeft Inmarsat en Iridium tot de laatste helft van 2014 de tijd om de beveiligingsproblemen op te lossen.
Whitepaper
De whitepaper 'A Wake-up Call for SATCOM Security' is hier te vinden.
Meer over
Lees ook
Northwave en Clember bundelen krachten om dienstverlening te versterken met AI-technologie
Northwave Cyber Security en Clember zijn een partnership aangegaan om de security managementdiensten van Northwave verder te versterken. Door de AI-technologie van Clember slim in te zetten binnen deze dienstverlening, kan Northwave haar klanten nog beter ondersteunen bij het verkrijgen van realtime inzicht
Omdia: Genetec vergroot marktaandeel toegangscontrole software
Volgens nieuw onderzoek van Omdia over de stand van zaken van toegangscontrole, het 2025 Access Control Report, heeft Genetec haar aandeel in de wereldwijde toegangscontrole software markt verder uitgebreid, waarmee het zijn wereldwijde tweede positie behoudt.
SoftwareOne lanceert Managed SOC Service op basis van CrowdStrike Falcon Complete Next-Gen MDR
SoftwareOne kondigt vandaag de lancering aan van zijn Managed SOC (Security Operations Center) dienst, gebaseerd op CrowdStrike Falcon Complete Next-Gen MDR, de managed detection and response-oplossing van CrowdStrike. Deze wordt ondersteund door het AI-native CrowdStrike Falcon platform en de expertise van beveiligingsspecialisten.



