IOActive: 'Beveiliging SATCOM-terminals is zo lek als mandje'

satelliet

De beveiliging van satelliet communicatie (SATCOM) laat te wensen over. Een groep beveiligingsspecialisten van IOActive heeft een lijst samengesteld van kwetsbaarheden in de meest gebruikte Inmarsat en Iridium SATCOM-terminals.

De lijst is gepubliceerd in de whitepaper 'A Wake-up Call for SATCOM Security'. "De kwetsbaarheden bestaan onder andere uit gaten die op backdoors lijken, hardcoded inloggegevens, ongedocumenteerde en/of zwakke protocollen en zwakke encryptie-algoritmen. Naast ontwerpfouten heeft IOActive ook een aantal features in apparaten aan het licht gebracht die duidelijke beveiligingsrisico's vormen", schrijft Ruben Santamarta, Principal Security Consultant bij IOActive.

Vitale rol

"SATCOM speelt een vitale rol in het wereldwijde telecommunicatiesysteem. We leven in een wereld waar een constant toenemende stroom van digitale data tussen verschillende continenten stroomt. Het is duidelijk dat zij die het communicatieverkeer onder controle hebben in het voordeel zijn. De mogelijkheid verkeer te ontregelen, inspecteren, aanpassen of omleiden levert de waardevolle kans op om surveillance of cyberaanvallen uit te voeren", aldus Santamarta.

IOActive werkt op dit moment zeker met het CERT Coordination Center, Inmarsat en Iridium om de beveiliging van de SATCOM-terminals te verbeteren. Het bedrijf maakt details die noodzakelijk zijn om misbruik te kunnen maken van de kwetsbaarheden voorlopig dan ook niet bekend. IOActive geeft Inmarsat en Iridium tot de laatste helft van 2014 de tijd om de beveiligingsproblemen op te lossen.

Whitepaper

De whitepaper 'A Wake-up Call for SATCOM Security' is hier te vinden.

 
Lees ook
VMware neemt beveiligingsbedrijf AirWatch over

VMware neemt beveiligingsbedrijf AirWatch over

VMware, leverancier van virtualisatie-oplossingen en cloud-infrastructuur, neemt het bedrijf AirWatch over. AirWatch levert enterprise mobile management en beveiligingsoplossingen. VMware betaalt in totaal ongeveer 1,540 miljard dollar voor AirWatch. Het AirWatch team wordt onderdeel van VMware's End-User Computing Groep, die onderleiding staat v1

Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Tim Cook ontkent bestaan van NSA-backdoor in Apple-servers

Apple-CEO Tim Cook belooft dat de Amerikaanse inlichtingendienst NSA geen backdoor heeft in de servers van het bedrijf. Cook stelt transparant te willen zijn over het onderwerp en stelt dat burgers zich meer op hun gemak zouden voelen als bedrijven meer uitleg mogen geven over de afluisterpraktijken van inlichtingendiensten. Cook doet de uitsprak1

Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal

Mogelijk opnieuw Amerikaanse winkelketen slachtoffer van grootschalige creditcarddiefstal

Michaels Stores, een keten van Amerikaanse winkels die hobbyspullen verkoopt, is slachtoffer geworden van grootschalige diefstal van creditcardgegevens. De winkelketen schrijft in een verklaring dat het mogelijk het doelwit is geworden van een cyberaanval en samenwerkt met de autoriteiten om het incident te onderzoeken. De cyberaanval werd in eer1