IT Academy Noord-Nederland start met praktijkleergang Functionaris Gegevensbescherming
IT Academy Noord-Nederland start op 20 april de praktijkleergang Functionaris Gegevensbescherming. Deze praktijkleergang, die in samenwerking met Insite Security wordt opgezet, biedt een praktische basis voor het aanpakken van privacyvraagstukken.
De algemene verordening gegevensbescherming (AVG) wordt vanaf mei 2018 van kracht en moet zorgen voor een verbeterde privacybescherming van burgers. Deze wet verplicht organisaties en overheidsinstellingen die vanwege de aard of omvang op grote schaal persoonsgegevens verwerken een Functionaris Gegevensbescherming aan te stellen.
Functionaris Gegevensbescherming
Deze functionaris houdt binnen de organisatie toezicht op de naleving van de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) en vanaf mei 2018 de AVG. Daarnaast richt de Functionaris Gegevensbescherming zich op het inventariseren van gegevensverwerking, het onderhouden van meldingen, behandelen van zowel vragen als klachten, ontwikkelen van interne regelingen en het adviseren over zowel privacy als het herkennen van risico’s.
De leergang Functionaris Gegevensbescherming die op 20 april van start gaat biedt een praktische basis om de veranderende regelgeving toe te passen binnen een organisatie. Het programma maakt privacyvraagstukken toepasbaar door kennisoverdracht, het bespreken van actuele voorbeelden en het inbrengen van de eigen situatie. Het programma bestaat uit drie modules van één dag. Deze modules behandelen de wet- en regelgeving, privacy en informatiebeveiliging rondom persoonsgegevens.
Meer over
Lees ook
Risico cyberaanval stijgt enorm
Sectoren die als essentieel worden beschouwd voor het functioneren van de Nederlandse maatschappij bevinden zich in een escalerende strijd tegen cyberdreigingen. Onderzoek van DNV Cyber toont aan dat dreigingsactoren, zoals cybercriminelen en nationale staten, zich richten op digitale kwetsbaarheden van supply chains die met hen verbonden zijn.
Security Reporter - The all-in-one platform for smarter, agile pentests
Security Reporter helpt pentesters, red teamers en securityteams om assessments efficiënter uit te voeren en te beheren, zonder afhankelijk te zijn van externe SaaS-aanbieders. Het platform maakt het proces van security assessments eenvoudiger en overzichtelijker, zodat teams zich kunnen focussen op wat echt telt: het onderzoek zelf.
Fortinet transformeert FortiAnalyzer tot een direct inzetbaar en AI ondersteund SecOps-platform
. Fortinet blijft zijn FortiAnalyzer-platform uitbreiden met geavanceerde AI-functionaliteit en automatiseringsmogelijkheden. Organisaties kunnen daarmee de detectie en analyse van cyberbedreigingen en incidentrespons sneller en efficiënter laten verlopen zonder een complex samenspel van beveiligingstools te hoeven beheren.