IT-distributeur Arrow Electroncis slachtoffer van CEO-fraude

De IT-distributeur Arrow Electronics is slachtoffer geworden van CEO-fraude. Een cybercrimineel heeft zich voorgedaan als een manager van Arrow en wist medewerkers hierdoor te overtuigen geld over te schrijven naar bankaccounts in Azië.
CRN meldt dat de fraude op 22 januari is ontdekt. Inmiddels is een onderzoek ingesteld naar het incident, zowel door Arrow zelf als door opsporingsinstanties. Ondanks dat het onderzoek nog loopt meldt Arrow dat het gaat om een geïsoleerd incident en er geen aanwijzingen zijn dat de systemen van Arrow zijn gehackt of data is gestolen.
Verdere details over het incident ontbreken.
Meer over
Lees ook
Hoe het hoogseizoen retailers blootstelt aan schade door cybercriminaliteit
Voor Nederlandse retailers behoren Black Friday, Sinterklaas en kerst tot de drukste perioden van het jaar. Deze dagen trekken een enorme wissel op hun webwinkel, het betalingsverkeer, logistieke processen, voorraadsystemen en tal van andere bedrijfsaspecten. Deze piekperioden gaan niet ongemerkt voorbij aan cybercriminelen.
Opnieuw criminele infrastructuur ontmanteld in internationale ransomware-operatie
In Operatie Endgame zijn deze week belangrijke spelers uitgeschakeld die een sleutelrol hadden in de internationale cybercriminaliteit: een van de grootste infostealers Rhadamanthys, een Remote Access Trojan (RAT) VenomRAT en botnet Elysium.
Cybercriminelen doelen op vrachtwagens en logistiek
Proofpoint volgt een cluster van cybercriminele activiteiten die zich richt op transport- en logistieke bedrijven. Het cluster infecteert bedrijven in deze sector met Remote Monitoring and Management (RMM)-tools voor financieel gewin. In de geobserveerde campagnes proberen cybercriminelen bedrijven te infiltreren



