Journalist moet vijf jaar de cel voor publiceren gestolen data

data

Een journalist die een link naar gestolen informatie van de defensie inlichtingenorganisatie Stratfor op internet publiceerde moet 63 maanden, ruim vijf jaar, de cel in. Barrett Brown heeft nauwe banden met de hackersgroep Anonymous, die achter de cyberaanval op Stratfor zat.

Brown publiceerde een link naar een chatgesprek van Anonymous-leden. In deze chat was ook allerlei gestolen informatie te vinden. De journalist stelde volgens persbureau AFP vooraf aan de uitspraak het te betreuren dat de Amerikaanse overheid hem met tientallen jaren celstraf bedreigt voor het copy-pasten van een link die vrij beschikbaar was. Brown wijst er ook op dat andere journalisten de gewraakte link eveneens hebben verspreid, zonder hiervoor vervolgt te worden.

Eis van 100 jaar celstraf

In eerste instantie eiste het Amerikaanse openbaar ministerie een celstraf van maar liefst 100 jaar tegen de Amerikaanse journalist. Brown bekende in april echter schuld aan drie aanklachten, waaronder het hinderen van een politieonderzoek, uiting van bedreigingen op internet en een aanklacht die te maken had met het delen van de gestolen data van Stratfor. Hierdoor werd de strafeis aanzienlijk verminderd.

Naast de celstraf moet Brown ook een forse schadevergoeding betalen van 890.000 dollar.

Meer over
Lees ook
Hoeveelheid malware voor Android met 30% gestegen

Hoeveelheid malware voor Android met 30% gestegen

De hoeveelheid malware voor het Android-besturingsysteem is afgelopen jaar met 30% gestegen ten opzichte van 2013. In totaal werden in 2014 anderhalf miljoen nieuwe malware exemplaren gevonden voor Android. Dit meldt G Data in het Mobile Malware Report. G Data trof in de eerste helft van 2014 751.136 nieuwe malware exemplaren voor Android aan. In1

Intel Security: ‘Internet of Things biedt kansen voor zorg, maar levert ook risico’s op’

Intel Security: ‘Internet of Things biedt kansen voor zorg, maar levert ook risico’s op’

Medische apparaten die via een netwerk in verbinding staan met het Internet of Things (IoT) bieden tal van voordelen voor de gezondheidszorg. Hiervoor is het echter wel noodzakelijk dat beveiliging van meet af aan in deze apparaten is ingebouwd. Dit is de belangrijkste conclusie van het nieuw rapport van Intel Security en de Atlantic Council ‘The1

Hackers stelen medische gegevens van tientallen miljoenen Amerikanen

Hackers stelen medische gegevens van tientallen miljoenen Amerikanen

Opnieuw hebben hackers een enorme hoeveelheid persoonlijke informatie weten te stelen. Cybercriminelen hebben ingebroken bij Anthem, de op één na grootste medische verzekeraar van de Verenigde Staten. Hier hebben zij klantgegevens van tientallen miljoenen Amerikanen weten buit te maken. Anthem meldt de cyberaanval zelf in een verklaring. Hackers z1