Kaspersky Lab onthult kwetsbaarheid in Microsoft Windows software
Kaspersky Lab heeft voor de vierde maal een beveiligingslek in Microsoft Windows ontdekt. Het beveiligingslek is vermoedelijk gebruikt door ten minste twee bedreigingsactoren, waaronder de onlangs ontdekte SandCat. Kaspersky Lab heeft het lek, genaamd CVE-2019-0797, bij Microsoft gemeld. Microsoft heeft inmiddels een patch vrijgegeven.
De nieuwe exploit maakt gebruik van een lek in het grafische subsysteem van Microsoft Windows om controle te verkrijgen over lokale privileges, en daarmee de hele computer. Onderzoek van Kaspersky Lab wijst uit dat de exploit zich richt op de besturingssystemen Windows 8 en 10.
De onderzoekers denken dat de gedetecteerde exploit door dreigingsactoren FruityArmor en SandCat is gebruikt, maar wellicht ook door anderen. Van FruityArmor is bekend dat het in het verleden zero-days heeft gebruikt. SandCat is onlangs ontdekt.
"De ontdekking van een nieuwe, actieve Windows zero-day bewijst dat dure en zeldzame tools nog altijd van groot belang zijn voor dreigingsactoren”, zegt Jornt van der Wiel, security expert bij Kaspersky Lab. “Organisaties hebben beveiligingsoplossingen nodig die hen tegen zulke onbekende dreigingen beschermen. Dit bevestigt het belang van samenwerking tussen de beveiligingsindustrie en softwareontwikkelaars. De beste manieren om gebruikers tegen nieuwe en opkomende dreigingen te beschermen zijn: het detecteren van bugs, deze op een verantwoordelijke manier openbaar maken en snel patchen."
Het lek is ontdekt door de Automatic Exploit Prevention-technologie van Kaspersky Lab, die in de meeste producten van het bedrijf is ingebouwd.
De exploit wordt door producten van Kaspersky Lab onder de volgende namen gedetecteerd:
- HEUR: Exploit.Win32.Generic
- HEUR: Trojan.Win32.Generic
- PDM: Exploit.Win32.Generic
Meer over
Lees ook
Sogeti lanceert fraudebestrijdingssysteem voor verzekeraars
Sogeti lanceert een fraudebestrijdingssysteem voor verzekeraars. Met deze nieuwe gebruikersvriendelijke oplossing helpt de IT-dienstverlener organisaties sneller en makkelijker fraude te bestrijden. Het systeem zorgt voor optimale procesbewaking, snelle dossierafhandeling en dossiers die bruikbaar zijn als juridisch bewijsmateriaal. Verder kan de1
Aanvallers kunnen Microsoft's EMET dankzij exploit omzeilen
Kwaadwillenden kunnen Microsoft's beveiligingsoplossing Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) omzeilen door gebruik te maken van exploits. Beveiligingsonderzoekers hebben een exploit ontwikkeld die de kwetsbaarheid van EMET aantoont. EMET is een hulpprogramma van Microsoft dat gebruikers helpt misbruik van beveiligingsproblemen in software1
Hoeveelheid malafide Android-apps bijna verviervoudigd in twee jaar tijd
De hoeveelheid malafide apps in Google's Play Store neemt in een hoog tempo toe. Het aantal malafide apps voor het Android-platform in Google's eigen appwinkel is tussen 2011 en 2013 met maar liefst 388 procent gestegen. Dit blijkt uit onderzoek van Risk IQ. Risk IQ is een bedrijf dat de inhoud van appwinkels in de gaten houdt om namaakvarianten v1