Klantgegevens gestolen uit webwinkel van Acer
Een webwinkel van Acer, fabrikant van onder andere laptops, is gekraakt. Hierbij zijn mogelijk klantgegevens buitgemaakt.
Dit maakt Acer bekend in een brief (PDF) gericht aan haar klanten. Uit de brief wordt niet duidelijk welke webshop precies is getroffen. Wel blijkt dat klanten die tussen 12 mei 2015 en 28 april 2016 gebruik hebben gemaakt van een webshop van Acer mogelijk zijn getroffen.
Klantgegevens
Bij de hack zijn mogelijk klantgegevens buitgemaakt. Het gaat hierbij om de namen, adresgegevens, de laatste cijfers van creditcards, verloopdata en driecijferige beveiligingscodes van klanten. Acer benadrukt geen Social Security nummers, de Amerikaanse variant van het Burger Service Nummer, te verzamelen. Ook zijn er geen aanwijzigingen dat inloggegevens zijn buitgemaakt.
Acer stelt na de ontdekking van de aanval direct maatregelen te hebben genomen. Het bedrijf heeft externe beveiligingsexperts ingeschakeld en de aanval gerapporteerd bij het bedrijf dat zijn creditcardbetalingen verwerkt. Daarnaast heeft Acer contact opgenomen met Amerikaanse Federale opsporingsinstanties en belooft met hen samen te werken om de aanval te onderzoeken.
Meer over
Lees ook
'Energiesector is een populair doelwit van hackers'
Dat hackers zich zeker niet alleen bezig houden met het aanvallen van websites is al langer duidelijk. Allerlei sectoren zijn geliefde doelwitten voor cybercriminelen. Een voorbeeld hiervan is de energiesector. 7,6 procent van alle gerichte cyberaanvallen was in de eerste helft van 2013 op deze sector gericht. Dit meldt beveiligingsbedrijf Symante1
Bestrijders cybercriminaliteit presenteren eerste veiligheidsjaarverslag
KPN, het NCSC (Nationale Cyber Security Centrum), Team High Tech Crime Unit van de politie en TNO hebben gezamenlijk het rapport 'Cyber Security Perspectives 2013' uitgebracht. De vier organisaties die een belangrijke rol spelen bij de bestrijding van cybercriminaliteit schetsen hierin een beeld over de digitale veiligheid in Nederland. Deze wee1
Hackers misbruiken onwaakzaamheid over bekende kwetsbaarheid in netwerktijdprotocol
Sommige kwetsbaarheden worden zo weinig misbruikt dat eigenlijk niemand er aandacht aan besteed. Een voorbeeld hiervan is NTP-servers. Cybercriminelen hebben onverwachts een flinke hoeveelheid aanvallen op netwerktijdprotocol (NTP)-servers uitgevoerd, waardoor zij allerlei servers van grote bedrijven konden neerhalen. Symantec meldt een plotselin1